توزیع بیش از ۳۳۰ هزار بسته معیشتی توسط شورای اجتماعی محلات مشهد

ایسنا نوشت :سرپرست معاونت اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، از توزیع بیش از ۳۳۰ هزار بسته معیشتی در ماه مبارک رمضان، به همت شورای اجتماعی محلات خبر داد.

رضا دانایی با اشاره به مهمترین برنامه‌های اجرا شده در ماه مبارک رمضان اظهار کرد: معاونت اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد در ماه مبارک رمضان، برنامه‌های محله به محله مهر، مرهمی بر سوگ تو، توزیع بسته‌های معیشتی، بهار جان‌ها و بیش از ۸۰ پویش اجتماعی را اجرا کرده است.

وی پیرامون جزئیات طرح محله به محله مهر بیان کرد: در طی اجرای این طرح، بیش از ۳۳۰ هزار بسته معیشتی، غذای گرم و... به همت اعضاء شوراهای اجتماعی محلات و دیگر نهادهای اجتماعی و مردمی آماده و درمیان اقشار آسیب‌پذیر، از کار افتادگان، زنان سرپرست خانوار و کارگران روزمزد توزیع شد.

معاون اداری و مالی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد افزود: هم‌راستا با اجرای طرح محله به محله مهر، تاکنون بیش از ۶۰۰۰ بسته معیشتی نیز که به همت مدیریت شهری تهیه شده بود، در میان اقشار هدف مناطق سیزده‌گانه توزیع شد. پیش‌بینی می‌شود توزیع این بسته‌های معیشتی تا اوایل تیرماه امسال، به پایان برسد.

دانایی در زمینه جزئیات طرح مرهمی بر سوگ تو نیز تأکید کرد: بحران کرونا شرایط سختی را برای بسیاری از شهروندان به وجود آورد و برخی از خانوده‌ها، عزیزان خود را بر اثر این بیماری از دست دادند.

وی ادامه داد: بحران کرونا، مانع از آن شد که شهروندان بتوانند برای درگذشتگان خود مراسم سوگواری بگیرند؛ از این رو بازماندگان، فشار روانی مضاعفی را احساس می‌کردند. به همین سبب در طی اجرای این طرح، ۳۰۰۰ مرتبه ختم قرآن کریم در طول ماه مبارک رمضان و به یاد درگذشتگان ناشی از ویروس کرونا، صورت گرفت. به عبارتی دیگر بیش از ۱۳ هزار و ۳۰۰ نفربرنامه به خوانش گروهی قرآن در فضای مجازی پرداختند.

دانایی از مشارکت تشکل‌ها در اجرای طرح بهار جان‌ها خبر داد و گفت: در طی اجرای این طرح، ۱۶۷ تشکل غیردولتی و مردم‌نهاد در فعالیت‌های داوطلبانه‌ای همچون توزیع بسته‌های حمایتی، ضدعفونی معابر، برگزاری مراسم شب‌های قدر و نماز عید فطر مشارکت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، وی تصریح کرد: همچنین در طول ماه مبارک رمضان، ۸۴ پویش اجتماعی در محلات مختلف و با همراهی شهروندان برگزار شد.

46

کد خبر 1393906

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =