بازگشت شرافتمندانه زندانیان به جامعه ؛ حاصل اثرگذاری برنامه های فرهنگی

مدیرکل زندان های لرستان گفت: یکی از بهترین ابزارها برای کاهش آسیبها در زندان ، ارتقاء توانمندی زندانیان در حوزه های مختلف است .

به گزارش خبرآنلاین از لرستان، «عبدالمجید کشوری» در دیدار با مدیرکل امور کتابخانه های لرستان، بر لزوم توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در زندان ها تأکید کرد .

وی با اشاره به تقویت مقوله کتابخوانی در زندانها، تصریح کرد: کتاب بعنوان یک ابزار مهم در ترسیم و ساخت نگرش انسانها و موضوعیت بخشیدن به شیوه تفکر در زندگی؛ می تواند بعنوان یک راهنمای قابل اعتماد عمل کند .

کشوری اظهار کرد: رابطه بسیار معناداری میان میزان سرانه مطالعه زندانیان و آسیبهای درون زندان وجود دارد .

مدیرکل زندان های لرستان با تأکید بر لزوم نیازسنجی و ذائقه شناسی در زندانها، بیان کرد: به نظر می رسد در زمینه توزیع کتاب در زندانها با توجه به علاقه مندی بیشتر زندانیان به برخی عناوین کتابها همچون رمان ، روانشناسی ، داستان و ... لازم است تخصصی تر به موضوع نگاه شود .

همچنین مدیرکل امور کتابخانه های استان در این دیدار ضمن استقبال از گسترش همکاریها بر لزوم بروزرسانی تفاهمنامه های منعقده تأکید کرد و گفت: در زندانها از کتاب استقبال خوبی بعمل می آید و همین موضوع انگیزه ما را برای ارائه خدمات مطلوب تر را بالا می برد .

«فرشته طهماسبی» افزود: توسعه فرهنگ کتابخوانی از فاکتورهای مهم اصلاحی و تربیتی است.

وی عنوان کرد: یک کتاب خوب با توجه به ماهیتی که دارد و پیامی را که به مخاطب انتقال می دهد می تواند در تعیین مسیر زندگی انسانها کاملا مؤثر عمل کند لذا تأکید ما به همگان بر مطالعه کتابهای فاخر است .

طهماسبی اشاره به حضور زندانیان در جشنواره های مختلف از جمله جشنواره رضوی، گفت: هرچه تلاش ما بر مشارکت بیشتر زندانیان و خانواده های آنان در برنامه های حوزه کتاب افزایش یابد طبیعتا از آسیبهای اجتماعی کاسته خواهد شد .

شایان ذکر است در این دیدار تفاهمنامه جدید توسعه همکاری های میان دو مجموعه پس از بروزرسانی توسط مدیران کل زندانهای استان و نهاد کتابخانه های عمومی لرستان مبادله شد .

46

کد خبر 1394036

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =