"پیشکش" جایزه ویژه جشنواره "سن پترزبورگ" روسیه را از آن خود کرد

فیلم کوتاه "پیشکش" به تهیه کنندگی حوزه هنری استان کردستان و آژانس پخش کات فیلم به کارگردانی بختیار خلیلی جایزه ویژه سومین دوره جشنواره بین المللی فیلم کودک نوجوان شهر سن پترزبورگ روسیه را تصاحب کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین  از سنندج، زانیار لطفی با اشاره به موفقیت های ارزنده آثار و تولیدات حوزه هنری کردستان در جشنواره های داخلی و خارجی اظهار داشت: کردستان به عنوان یکی از قطب های فیلم کوتاه  در ایران توانسته است در جشنواره های بین المللی با آثار و تولیدات سینمایی در بخش های مختلف داستانی،مستند و پویانمایی در سطح بین المللی نماینده شایسته ای برای سینمای ایران باشد.
وی این موفقیت ها را حاصل تلاش و نگاه ویژه فیلمسازان استان به ویژگی های فرهنگی و بومی استان دانست و افزود: امید آفرینی و بیان درست دغدغه های اجتماعی بدور از سیاه نمایی های کاذب و همکاری فیلمسازان با یکدیگر در کنار حمایت های صورت گرفته از دیگر عوامل کسب این موفقیت ها عنوان کرد.
مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری کردستان با اشاره به هزینه های بالای فیلمسازی تصریح کرد: براین باوریم درصورت افزایش حمایت های مادی و معنوی از تولید آثار سینمایی با توجه به استعدادهای بالای فیلمسازان استان و تجربه های ارزنده ای که کسب کرده اند، این روند موفقیت را می توان بسیار بیش از این بالا برد و کردستان به عنوان کانون فیلمسازی در سطح جهان معرفی گردد.
وی در خصوص جشنواره بین المللی فیلم کوتاه سن پترزبورگ گفت: این جشنواره که سومین دوره خود را سپری نموده است هرساله با اکران فیلم های راه یافته به بخش نهایی در سینما ها و تعدادی از مراکز آموزشی در با هدف حفظ سنت های فرهنگی داخلی و جهانی؛ ایجاد بستر ارتباط و تبادل تجربه بین نویسندگان فیلم ، معلمان و تبادل آثار کسانی که برای کودکان و با مشارکت کودکان فیلم می سازند در شهر سن پترزبورگ روسیه برگزار می گردد.
مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری کردستان افزود: این دوره از جشنواره متأثر از شیوع ویروس کرونا بعد از تاخیری یک ماهه در برگزاری در نهایت بصورت آنلاین (خرداد ماه) در سایت رسمی این جشنواره برگزار و پس از داوری آثار، جایزه ویژه این دوره خود را  به فیلم کوتاه "پیشکش" ساخته بختیار خلیلی از ایران رسید.
لطفی ادامه داد: داستان فیلم پیشکش که پیش از این عناوین مختلف دیگری را از جشنواره های مختلف بین المللی کسب کرده است روایت پسربچه ای در یک روستای دور افتاده در کردستان است که وسیله ای برای سر درد مادرش از شهر سفارش می‌دهد، و هر بار که می خواهد آن را به او بدهد اتفاقاتی می افتد.
در این فیلم که با  تهیه کنندگی حوزه هنری استان کردستان و آژانس پخش کات فیلم تولید گردیده است زانیار لطفی به عنوان تصویر بردار، ، مبین قادری به عنوان صدا بردار، تدوین برزان رستمی در بخش تدو.ین  و فرزین ابراهیمی، ثریا ابراهیمی به عنوان بازیگر، بختیار خلیلی را که نویسندگی  فیلم را نیز بر عهده داشته است یاری کرده اند.

46

کد خبر 1394139

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =