پایان کابوس قرنطینه در بلاروس

پرتاب‌گران دیسک تیم ملی ایران به زودی به کشور بازخواهند گشت.

مهری رنجبر: کابوس  قرنطینه پرتابگران جوان دیسک در بلاروس تمام می شود. بعداز چهار ماه .  با خط پروازی بلاروس – ترکیه ، ترکیه به تهران .بهنام شیری و حسین رسولی دو پرتابگر دیسک برای محک شانس سهمیه المپیک ،بهمن ماه سال قبل با موافقت ایرج عرب سرپرست وقت فدراسیون دوومیدانی برای تمرین زیر نظر مربی خارجی به بلاروس رفتند. اوضاع بر وفق مراد بود تا شیوع کرونا. آنها حتی زمانی که کرونا ورزش ایران را تعطیل کرده بود، بی خیال تمریناتشان را انجام می دادند.

قصه از وقتی شروع شد که کرونا به بلاروس هم رسید و تمرینها تعطیل شد و همه باید روزها را درقرنطینه سر می کردند.با این شرایط پرتابگر ان دیسک  ایرانی هم با خروج از کمپ ،خانه ای گرفتند تا بلکه شرایط عادی شود.فدراسیون با اینکه برای برگشت آنها اقدام کرد اما با محدودیت پروازها ،عملا آنها در بلاروس گیر افتادند. شیری و رسولی محکوم به ماندن در آنجا شدند تا شرایط فراهم شود. به همین دلیل فدراسیون دو بار با پایان اعتبار ویزایشان ،اقامت آنها را تمدید کرد تا بدون مشکل کارها پیش برود.حتی با سفارت هماهنگ شده تا به آنها مشکل  غذا نداشته باشند.

از طرفی مهدی مبینی سرپرست جدید فدراسیون هم در مدت  70 روزه فروردین مبلغی را به دستشان رسانده است تا از بابت مالی دغدغه نداشته باشند. حتی بهنام شیری گفته :« با پولی که به دست‌مان رسید،می توانیم شرایط بهتری از قبل داشته باشیم. سفارت ایران هم  هر روز یک وعده غذایی را برای ما تأمین می‌کند تا به سختی نیفتیم.»

 اما روزهای کرونایی و قرنطینه به حدی به آنها سخت می گذرد که  دیگر خسته شده اند و برای برگشت به تهران روزشماری. چرا که به قول حسین رسولی این روزها خبری از تمرین نیست. آنها یک ماهی است که دیگر مربی ندارند.

اما مهدی مبینی سرپرست فدراسیون برای  پرتابگران مستاصل در بلاروس خبر خوشی دارد. او می گوید:« پنج شنبه با آژانس هواپیمایی هماهنگ کرده ام . البته برای چهارمین بار است که برای تهیه بلیت پرواز برای شیری و رسولی اقدام کرده ایم و به امید خدا اگر مشکلی پیش نیاید و پرواز ها لغو نشود آنها دوشنبه ، سه شنبه به تهران برمی گردند. هرچند هنوز خودشان هم نمی دانند و امیدواریم که پروازشان انجام شود. »

 به گفته مبینی البته ویزای آنها تا یک ماه دیگر تمدید شده است:« ویزای بچه ها تا 6 خردادماه تمدید شده بود که با فدراسیون دوومیدانی بلاروس  مکاتبه کردیم و آنها قول دادند  برای جلوگیری از مشکل اقامت ویزای بچه ها  را یک ماه  دیگر یعنی تا 6 تیرماه تمدید کنند.» ظاهرا دو جوان پرتابگر هنوز در همان اقامتگاهی که خودشان گرفته اند سر می کنند، اگرچه فدراسیون با سفارت ایران در بلاروس هماهنگ کرده بود تا در صورت نیاز برایشان اقامتگاه جدیدی دست و پا کند. آنها با برگشت به تهران دوباره می توانند تمریناتشان را رد مجموعه آفتاب انقلاب از سر بگیرند.

254 251

کد خبر 1394380

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =