اعتراضات گسترده در آمریکا لرزه به بازار نفت انداخت

باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز نوشت: اعتراضات گسترده در آمریکا روند قیمت نفت را کاهشی کرد.

در پی نگرانی‌ها از اعتراضات در شهرهای بزرگ آمریکا که می‌تواند موجب کاهش مجدد تقاضا شود؛ قیمت نفت امروز شاهد کاهش بود. این در حالی است که خوش بینی به تمدید توافق کاهش تولید نفت توسط اوپک پلاس در نشست اوایل ژوئن موجب تقویت بازار نفت شده است.

اعتراضات و خشونت‌ها نسبت به رفتار بی رحمانه پلیس آمریکا با سیاه پوستان شهرهای بزرگ آمریکا را فرا گرفته است. اعتراضات به کشته شدن جورج فلوید شهروند سیاه پوست مینیاپولیس توسط پلیس آمریکا ابتدا به صورت مسالمت آمیز آغاز شد، اما به تدریج در جامعه به شدت دوقطبی این کشور که از رفتارهای نژادپرستانه علیه رنگین پوستان رنج می‌برد به خشونت کشیده شد.

مقامات محلی با هدف مهار خشونت‌ها در بسیاری از شهرها حکومت نظامی اعلام کرده‌اند و برخی شرکت‌ها که پس از محدودیت‌های قرنطینه‌ای اقدام به از سرگیری فعالیت‌های خود کرده بودند به دلیل نگرانی از غارت فروشگاه‌هایشان مجدداً کسب و کار خود را تعطیل کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا برای تحویل در ماه جولای امروز با ۲۴ سنت معادل ۰.۶۸ درصد افت به ۳۵ دلار و ۲۵ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا روز جمعه ۵.۳ درصد جهش داشت. قیمت نفت برنت نیز امروز برای تحویل در ماه اوت با ۲۴ سنت معادل ۰.۶۳ درصد افت به ۳۷ دلار و ۶۰ سنت رسید. قیمت نفت برنت نیز در روز جمعه رشدی حدود ۵ درصدی را شاهد بود.

با این حال انتظار بازار در مورد تمدید توافق کاهش تولید توسط اوپک و متحدانش موجب تقویت بازار شده و جلوی افت بیشتر قیمت‌ها را گرفته است.

فل فلین تحلیلگر موسسه پرایس فیوچرز در شیکاگو گفت: «شایعات در مورد کاهش بیشتر تولید و زودتر برگزار شدن نشست اوپک پلاس نفت موجب تقویت بازار شده است.»

سه منبع مطلع در گروه اوپک پلاس دیروز گفتند روسیه مخالفتی با برگزاری نشست اوپک پلاس در تاریخ ۴ ژوئن ندارد.

223227

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1394478

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =