رشد آمار بیماران مبتلا به سندرم حال تنفسی در آذربایجان‌غربی

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی درباره روند بستری بیماران با سندرم حاد تنفسی در استان گفت: روند بستری بیماران با سندرم حاد تنفسی از روز ۴ فروردین سیر صعودی را طی کرده و به تعداد ۳۹۶ نفر رسید که این روند صعودی ادامه داشته و در تاریخ ۲۱ فروردین به ۴۶۸ نفر در استان افزایش یافت.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان غربی، ابراهیم حسنی افزود: روند بستری افراد از تاریخ ۲۱ فروردین که اوج پیک تعداد افراد بستری با سندرم حاد تنفسی در استان بود، به تدریج نزولی شده و به یک حالت پلاتو رسید به طوری که در تاریخ ۳ خرداد به تعداد ۲۲۷ نفر در استان کاهش یافت. اما متاسفانه از ۴ و ۵ خرداد شاهد سیر صعودی بودیم که این روند به ترتیب در ۶ خرداد ۲۸۱ نفر، ۷ خرداد ۳۱۳ نفر، ۸ خرداد ۳۰۰ نفر، ۹ خرداد ۳۱۳ نفر و ۱۰ خرداد ۳۰۰ نفر بستری با سندرم حاد تنفسی در استان است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی درباره افزایش بیماران بدحال گفت: در روز های گذشته افراد مراجعه کننده به بیمارستان طالقانی ارومیه بدحال تر بوده و تعداد بیماران بدحال رو به افزایش است. این در حالی است که در روز گذشته از ۶۴ بیمار بستری در استان ۱۲ نفر به طور مستقیم و با مراجعه به بیمارستان در بخش آی سی یو بستری شده اند که این موضوع هشداری برای وضعیت بد پیشرفت بیماری است.

 حسنی درباره افزایش تعداد تخت های آی سی یو در بیمارستان طالقانی ارومیه افزود: با افزایش تعداد بیماران بدحال در ارومیه، تعداد ۱۰ تخت آی سی یو با تمامی امکانات به بیمارستان طالقانی ارومیه افزوده و راه اندازی شده است.

وی با بیان این که ۷۴ تخت آی سی یو در استان موجود است، ابراز کرد: با تلاش رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، حواله ۳۶ تخت  و ونتیلاتور از وزارت بهداشت اخذ شده است که از این تعداد ۱۰ تخت تحویل گرفته شده و ۲۶ تخت دیگر باقی مانده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان درباره بدحال شدن بیماران گفت: یکی از دلایل مراجعه بدحال بیماران به بیمارستان ها، تاخیر آنها در مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی است. بیماران زمانی به بیمارستان مراجعه می کنند که وضعیت آنها وخیم بوده و شرایط برای درمان بیمار سخت شده است.

46

کد خبر 1394483

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =