شهرداری‌ها باید در تمام امور به نظرات کارشناسی و فنی توجه کنند

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استان قزوین بیان کرد: مدیریت عالمانه و خردمندانه نیاز اساسی و اصلی مدیریت شهری است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ مصطفی صالحی، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استان قزوین درجلسه ای که با حضور شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر و مسئولان واحدهای شهرداری بویین زهرا تشکیل شد با بیان این موضوع که نیاز اصلی امروز در مدیریت شهری مدیریت عالمانه و خردمندانه است، گفت: مدیریت خردمندانه به این معناست که  طرحهای شهری باید بر اساس  و ظرفیت های محلی بومی و منطقه‌ای مورد توجه قرار بگیرد.
او ادامه داد: در برخی از تصمیم گیری ها بدون توجه به خواست ها و نیازهای اصلی شهربوده که باعث بروز مشکلات و تنگناهایی رادر در شهرهاایجاد شده است که در حل این معضلات نیاز به یک عزم جدی در دستگاه های مرتبط است.
صالحی افزود: شهرداریها باید در تمام امور به نظرات و تصمیمات کارشناسی و فنی به خصوص در اجرای پروژها توجه کنند.
او یکی از الزامات مدیریت خردمندانه را شفافیت در امور برشمرد و گفت: از اصول مدیریت صحیح و جلب اعتماد شهروندان ،شفافیت است و نباید به بهانه های مختلف مانع دسترسی شهروندان به اطلاعات حوزه شهری باشیم. ما امروز نیاز اصلی را اعتماد مردم می دانیم اگر اعتماد مردم را جلب کنیم باعث مشارکت شهروندان در مدیریت شهری می شود.
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها در ادامه وجود مدیریت درست و همدلی و همراهی اعضای شورای شهر در مدیریت شهری بویین زهرا را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: پروژه هایی که امروز در شهر بویین زهرا در حال اجرا است نشان از توجه به توسعه همه جانبه شهر بویین زهرا در حوزه اقتصادی فرهنگی و اجتماعی است.
 او اظهار امیدواری کرد این پروژه‌ها در آینده ای نزدیک برخی از مشکلات شهروندان و مردم شریف بویین زهرا را مرتفع کند.
 این مقام مسئول ادامه داد: شهرداری بویین زهرا در توسعه شهری و ارائه خدمات  به مردم پیشتاز است و گامهای بلندی را برداشته است شاخصهای درآمدی شهرداری در سال۹۸ و ۹۷ نشان می‌دهد که درآمدهای شهرداری به سوی ایجاد درآمد پایدار در حال حرکت است که زحمات و تلاشها و فعالیتهای شورای شهر شهردار و پرسنل شهرداری قابل تقدیر است.

48

کد خبر 1394641
آخرین اخبار و اطلاعیه های فروش خودرو car.ir

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =