بیماری قلبی، سرطان و امراض داخلی ۳ دلیل اصلی اموات دفنی در ارومیه

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری ارومیه گفت: بیماری قلبی، سرطان و امراض داخلی ۳ دلیل اصلی اموات دفنی در ارومیه است و ماهیانه ۳۰۰ نفر در آرامستان این شهر دفن می‌شوند.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، حجت‌الاسلام امیرعباس عابدینی  به خبرنگاران گفت: ۱۸۵ پرسنل مستقیم و غیرمستقیم در سازمان آرامستان‌ها مشغول به کار هستند و هزینه پروژه‌های سال گذشته و حقوق پرسنل حدود ۱۱ میلیارد تومان بوده است.

وی افزود: هزینه دفن هر شخص فوت کرده ۳میلیون تومان است که بطور میانگین یک میلیون و دویست هزار تومان بابت دفن هر نفر دریافت می‌شود.

وی در مورد قطعه هنرمندان گفت: منتظر مصوبه شورای شهر برای نماد و جانمایی این قطعه هستیم.

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری ارومیه اظهار کرد: بطور میانگین ماهیانه ۳۰۰ نفر در آرامستان دفن می‌شود که بیشتر فوتی‌ها بدلیل بیماری قلبی، سرطان و امراض داخلی است.

وی در مورد عملکرد این سازمان گفت: ساخت گنبد مرحوم حجت‌الاسلام غلامرضا حسنی به عنان یکی از پروژه‌های فاخر و ماندگار استان، احداث بنای بقعه محمد ابن خلیلان از شاگردان نواب امام زمان، انتقال آب و برق به قطعات جدید با بیش از یک کیلومتر لوله‌گذاری و کابل‌کشی، توسعه فضای سبز آرامستان با کاشت نهال، درختچه، گل و گیاه و چمن و احداث غسالخانه جدید مردانه و زنانه جهت تغسیل اموات در مواقع بحران و آسفالت راه‌های منتهی به قطعات جدید ۶۴ و کودکان جدید از مهم‌ترین اقدامات یک سال گذشته است ضمن اینکه سال گذشته ۱۱ هکتار و امسال ۱۰ هکتار برای دفن اموات آماده سازی شده و یا در حال آماده سازی است.
وی در مورد بیماری کرونا نیز گفت: برای این منظور برنامه‌ریزی سازمان، یک اکیپ کامل شامل ۲ غسال خانم و ۲ غسال مرد ۲ ضدعفونی‌کننده ۲ روحانی و ۲ نفر دفن‌کن صرفا برای بیماران مبتلا به کرونا تلاش می‌کنند و قطعات ۶۴ و ۵۱ مختص بیماران فوت شده کرونایی است ضمن اینکه هیچ پرسنلی از آرامستان به کرونا مبتلا نشده است.

48

کد خبر 1394688

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =