نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی‌: باید از اتکا به ‌غرب چشم بپوشیم

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه کرونا آزمون بزرگی بود که کشور ایران در برابر همه دشمنان و رقبا با غنای فرهنگی که داشت موفق و سربلند شد گفت: باید از اتکا به ‌غرب چشم بپوشیم .

به گزارش خبرآنلاین از خراسان جنوبی :  آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی ظهر امروز در دیدار با معاون علم و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: در مقطعی از زمان تاریخ را  اشتباه رفتیم و خرسندیم که تفاوت زیادی بین سفر قبلی و این سفر شما وجود دارد از نظر تخصص رشد کرده و برای ما جای خوشحالی است که جامعه ایرانی اسلامی با شرایطی که دارد با سابقه و تجربه‌هایی که در مدت کرونا پشت سر گذاشتیم نتایج خوبی را کسب کردیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه خداوند روح امام و شهدای ۱۵ خرداد را حفظ کند چراکه به واسطه آنها بود که ما به اینجا رسیدیم گفت: هرچند هنوز درگیر پنجه‌های استکبار هستیم چرا که به عنوان مانع‌هایی برای ما هستند اما باید از اتکا به دیگران و به ویژه غرب چشم بپوشیم و بر داشته‌ها وعلم خود رجوع کنیم.

عبادی افزود:کرونا با همه منحوس بودن خود حوادثی را رقم زد که ثابت کرد بسیاری از غیرممکن‌ها ممکن می‌شود و با آنکه ۴۰ سال تحریم بودیم اما موفق و سربلند در این آزمون شدیم چرا که دشمن همه تلاشش این بود با شیوع کرونا در همان ابتدا آسیب ببینیم اما همه آن پر اداعاها شکست خوردند.

وی بیان کرد: کشور ما قنای فرهنگی زیادی دارد و در این آزمون هم با کمک‌های خیری که مردم و مسئولان نسبت به هم داشتند موفق شدیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه کرونا آزمونی بزرگ بود و مسئولان و مردم همه خود را نشان دادند افزود: در کشور ما در مبارزه با کرونا به جای اینکه هر کسی به فکر خود باشد به دنبال شناسایی محرومان بودند که این امر بی‌سابقه در برابر  مابقی کشورها بود.

عبادی تصریح کرد: تسهیلاتی که هرکس انجام می‌دهد از بودجه و دسترنج مردم است و باید علم و دانش برای مردم باشد  وباید بیش از پیش به آن توجه کرد.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه نخبه‌ها و نخبه پرروی از اهمیت زیادی برخوردار است گفت: وقتی نخبگان درست فکر کنند  برای همه جامعه رشد رقم می‌خورد.

وی عنوان کرد: عنصر اصلی این است که اندیشه‌ها در راستای حل مشکلات مردم باشد و امروز دنیا تشنه عدالت است و مردم فرانسه چند سال است برای عدالت‌طلبی هر هفته دست به تظارات می‌زنند  و در کشور آمریکا پرچم کشورش به آتش کشیده می‌شود.

عبادی با بیان اینکه قیام ۱۵ خرداد پیام عدالت طلبی را بیان کرد گفت: امید است با توجه به علم، دانش و تخصص‌هایی که در جامعه وجود دارد شاهد خام فروشی نباشیم و جنگ ما برای نابرابری‌ها در نوع بشریت است و اسلام می‌تواند دنیا را اداره کند.

48

کد خبر 1394738

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =