بازگشایی کتابخانه حرم حضرت معصومه (س) از پایان خرداد ماه

فتح‌الله‌زاده نسبت به بازگشایی کتابخانه حرم مطهر در پایان خردادماه گفت: این کتابخانه به یک کتابخانه تخصصی پژوهشی تبدیل می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین ازقم : حجت‌الاسلام علی فتح‌الله‌زاده مدیر کتابخانه، موزه و مرکز اسناد آستان مقدس کریمه اهل‌بیت (س) گفت: کتابخانه آستان مقدس در آینده به یک کتابخانه تخصصی پژوهشی تبدیل می‌شود که بیشتر پژوهش در حوزه منابع دینی و اسلامی در این کتابخانه مورد توجه قرار خواهد گرفت.

او افزود: در ایام بسته‌بودن درب‌های حرم مطهر خادمان کتابخانه از فرصت استفاده کرده و کتاب‌های قفسه‌ها را با لیست‌های موجود تطبیق داده‌اند، کمبودها و نیازها شناسایی شده و رفع آن‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

مدیر کتابخانه، موزه و مرکز اسناد آستان مقدس کریمه اهل‌بیت (س) با بیان اینکه کتابخانه آستان مقدس تقویت بخش پژوهش و پژوهش محوری را به صورت ویژه دنبال می‌کند، بیان کرد: پژوهشگران دینی می‌توانند در آینده نزدیک با مراجعه به کتابخانه آستان مقدس در محیطی مطلوب از بسترهای موجود برای پژوهش‌های خود استفاده کنند.

حجت‌الاسلام فتح‌الله‌زاده با بیان اینکه طبقه همکف کتابخانه آستان مقدس به بانوان پژوهشگر اختصاص داده می‌شود، عنوان کرد: اکنون درحال فراهم‌سازی مقدمات مورد نیاز هستیم تا برادران پژوهشگر نیز بتوانند از ظرفیت طبقه اول کتابخانه بهره‌مند شوند.

مدیر کتابخانه، موزه و مرکز اسناد آستان مقدس کریمه اهل‌بیت (س) با تاکید بر اینکه موضوع قرائت‌خوانی و پذیرش دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب در کتابخانه آستان مقدس مورد توجه قرار گرفته است، گفت: طبقه منفی یک کتابخانه به دو بخش خواهران و برادران تقسیم‌بندی شده و برای کتابخوانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فتح الله نسبت به بازگشایی کتابخانه حرم مطهر در پایان خردادماه جاری ابراز امیدواری کرد و یادآورشد: با توجه به اینکه شرایط کتابخانه تغییر کرده است، فرآیند و شرایط عضویت افرادی برای استفاده از کتابخانه آستان مقدس به‌زودی اطلاع‌رسانی می‌شود.

مدیر کتابخانه، موزه و مرکز اسناد آستان مقدس کریمه اهل‌بیت (س) با اشاره به اینکه ورودی درب پنج برای ورود خواهران درنظر گرفته شده است، تصریح کرد: برادران نیز همانند گذشته از ورودی صحن فاطمی استفاده خواهند کرد.

48

کد خبر 1394755

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =