نایب رئیس فدراسیون ورزش کارگری: ‌ردیف بودجه دولتی نداریم / لغو عضویت فدراسیون ورزش کارگری از کمیته ملی المپیک

نایب رئیس فدراسیون ورزش کارگری گفت: سه فدراسیون ورزشی دانش‌آموزی، دانشجویی و کارگری در بودجه وزارت ورزش و جوانان اصلا صاحب ردیف بودجه‌ای نیستند.

به گزارش خبرآنلاین از کرمان ؛ بیژن شفیع خراسانی ‌در جلسه مجمع عمومی و سالیانه هیئت ورزش‌های کارگری استان کرمان اظهار داشت: فدراسیون ورزش کارگری سال ۹۱ تاسیس شده ‌و نگاه ما به تاسیس این فدراسیون براساس نیازهای ورزشی جامعه کارگران بود.

وی افزود: تا پیش از تاسیس این فدراسیون تیم‌هایی به نمایندگی از ورزش کارگری در تورنمنت‌ها و مسابقاتی شرکت می‌کردند اما از آنجا که ایران عضو فدراسیون جهانی نبود ما نمی‌توانستیم در مسابقات جهانی و رسمی کارگری شرکت کنیم.

نایب رئیس فدراسیون ورزش کارگری کشور با بیان اینکه فدراسیون جهانی ورزش‌های کارگری حدود ۱۰۰ سالی بود که تاسیس شده بود و ما عضو آن نبودیم تصریح کرد: بعد از حل و فصل مسائل مربوط به عضویت اگر هم می‌خواستیم به این مسابقات اعزام شویم می‌بایست مصوبه و مجوزهای دولتی مربوطه را می‌گرفتیم.

وی با اشاره به راه‌اندازی و شروع به کار این فدراسیون در کشور از سال ۹۱ گفت: سر انجام این فدراسیون تاسیس شد و ابتدا ایران را  در فدراسیون جهانی به عضویت دائمی نپذیرفتند چرا که ما هیچ عملکردی برای ارائه نداشتیم.

شفیع خراسانی افزود: در ابتدا ما را به عنوان یک عضو مهمان پذیرفتند و پس از تشکیل فدراسیون مقرر شد تا پس از ارائه یک برنامه ۵ ساله در خصوص ایران تصمیم گیری شود.

وی همچنین با اشاره به رفت و آمد ۳ رئیس به فدراسیون ورزش کارگری یادآور شد: وقتی که فدراسیون با سرپرست اداره شد امور فدراسیون را با همکاری مدیران کل استان‌ها، روسای هیئت‌های استانی و برخی عوامل فدراسیون انجام می‌دادیم.

نایب رئیس فدراسیون ورزش کارگری کشور با بیان اینکه همان سالی که آقای حسین زادگان مسئولیت فدراسیون را بر عهده گرفت ما در مجمع جهانی فدراسیون فدراسیون ورزش کارگری شرکت کردیم خاطرنشان کرد:  یکسال از فعالیت‌مان گذشته بود، المپیادی را برگزار کرده بودیم که بخش مهمی از ورزشکاران شرکت کننده در المپیاد را بانوان تشکیل می‌دادند، وقتی آمار و عملکردمان را ارائه کردیم فدراسیون جهانی رای عضویت دائمی ایران را برای حضور در فدراسیون جهانی صادر کرد.

وی با اشاره به حضور ایران در مسابقات جهانی کارگری ایتالیا و لتونی با بیان اینکه نخستین تجربه ما ابتدا حضور در مسابقات جهانی ایتالیا بود و دو سال بعد در مسابقات جهانی لتونی شرکت کردیم گفت: در ابتدای راه تیم‌های ما تیم ملی کارگری نبودند، به دلیل آنکه ما بودجه‌ای در اختیار نداشتیم و الان هم ریف بودجه نداریم. ما سه فدراسیون صنفی هستیم که اصلا در بودجه وزارت ورزش و جوانان صاحب ردیف بودجه‌ای نیستیم، فدراسیون‌های دانش‌آموزی، دانشجویی و کارگری.

شفیع خراسانی با بیان اینکه بخش اعظمی از بودجه‌هایی که در کشور هزینه می‌شود به واسطه تولیدی است که توسط همین کارگران حاصل می‌شود افزود: متاسفانه ورزش کارگری دیده نشده است، متاسفانه ورزش رتبه یازدهم و دوازدهم در اولویت دولت‌ها بوده ‌و پیاله و پیمانه بسیار کوچکی برای آن در نظر گرفته شده است و سختی‌های این کمبود منابع و اعتبارات را باید مدیران کل و بقیه دوستانی که مسئولیت دارند بر عهده گیرند.

وی با تاکید بر اینکه در ورزش کارگری هم فدراسیون و هیئت‌ها ردیف بودجه‌ای ندارند اظهار داشت: عملا همه کارهای روزانه و سالیانه را هیئت‌ها به دوش می‌کشند و سختی کار بر عهده متولیان هیئت‌ها است البته در این بین باید از مدیران و صاحب صنایع نیز تشکر کرد.

نایب رئیس فدراسیون ورزش کارگری با بیان اینکه ما سال آینده مسابقات جهانی را در پیش رو داریم، گفت: برای نخستین بار سال گذشته تیمی که عازم مسابقات جهانی اسپانیا شد، از اهالی و کارگران واقعی بودند که در مسابقات کشوری توانسته بودند صاحب عنوان شوند ما برای نخستین بار تیم را عازم مسابقات کردیم که توانستند از جایگاه مهمی در مسابقات دوره قبل به جایگاه سومی مسابقات برسند.

وی تصریح کرد: یکی از دلایل رسیدن به جایگاه سومی همین اعزام کارگران به مسابقات بود، چراکه ما نفراتی را به مسابقات اعزام کردیم که کارگر واقعی بودند و در دل کوره‌ها و معادن ذوب و کنار دستگاه‌های تراش مشغول به کار و فعالیت بودند.

شفیع خراسانی با اشاره به اینکه ما سال گذشته ۷ شناگر را به مسابقات جهانی اعزام کردیم که آنها در نهایت موفق به کسب ۵۶  مدال در ۳ روز مسابقات شدند گفت: شناگرانی که در این سه روز کمترین میزان استراحت را داشتند، این عناوین و مدال‌ها چگونه به دست می‌آید؟ بدون شک انگیزه و سخت‌کوشی و توان بالا از مهمترین ویژگی‌های این شناگران بود.

وی بیان کرد: اگر دوستان هیئت‌ها، مدیران کل ورزش و جوانان، مدیران گروه‌های صنعتی، مدیران عامل و مسئولین کارخانه‌ها و صنایع از ورزش کارگری حمایت نکنند ما نمی‌توانیم برای حمایت از ورزش کارگری کاری انجام دهیم.

نایب رئیس فدراسیون ورزش کارگری در ادامه با اشاره به لغو عضویت فدراسیون ورزش کارگری از عضویت در کمیته ملی المپیک گفت: ما عضو کمیته ملی المپیک  بودیم اما عضویت ما را باطل کرده بودند، آقای دکتر صالحی امیری به وضعیت ما رسیدگی کردند و با پیگیری خوبی که از سوی فدراسیون انجام گرفت امسال ما عضو مجمع هستیم و این موارد در اساسنامه ثبت شده است.

وی از راه‌اندازی بانک اطلاعاتی جامع ویژه کارگران خبر داد و گفت: اگر ما می‌گویم ۱۴ میلیون کارگر داریم باید اطلاعاتی از آنها در دست داشته باشیم و بدانیم آنها چقدر با ورزش سر و کار دارند به همین دلیل و با همین دیدگاه این بانک اطلاعاتی راه‌اندازی شده است.

46

کد خبر 1394944

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =