بازار خودرو زیر ذره بین بازرسان سازمان صمت استان

هشدار سازمان صمت استان سمنان به مالکان انبارها و نمایندگی ها درباره احتکار خودرو

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان سرپرست سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان از اجرای طرح تشدید بازرسی و نظارت بر بازار خودرو در سطح این استان خبر داد و گفت: بازار خودرو زیر ذره بین بازرسان سازمان رصد و پایش می شود.
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان ، علی تشنه دل در دومین جلسه کمیسیون نظارت بر سازمانهای صنفی استان با بیان این مطلب گفت: به مالکان و مسئولان تمامی انبارها و پارکینگ های عمومی و مجتمع های تجاری و نمایشگاه داران اتومبیل و نمایندگی های فروش خودرو هشدار می دهیم که هرگونه اختصاص فضا برای احتکار و دپوی خودرو جرم بوده و این افراد نیز شریک جرم در احتکار خودرو خواهند بود.
وی در این نشست که بمنظور بررسی عملکرد برخی اتحادیه های صنفی برگزار شده بود تصریح کرد: لازم است که از پذیرش خودروهای بدون پلاک در این پارکینگ ها و انبارها خودداری شود و در صورت وجود و رویت خودروهای فاقد پلاک به عنوان دپو و احتکار تلقی می شود و به عنوان معاونت و شراکت در تخلف به مراجع تعزیری معرفی خواهند شد.
سرپرست سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان اظهار داشت: این طرح نظارتی با توجه به شرایط حاکم بر بازار و ضرورت ساماندهی موضوعات مرتبط با خودرو در سطح بازار و بمنظور صیانت از حقوق مصرف کنندگان و کاهش التهاب بازار و همچنین جلوگیری از دپوی خودروهای خریداری شده در سطح استان اجرا می شود.
وی تاکید کرد: هرگونه تحویل خودرو به خریداران منوط به الصاق پلاک بر روی خودرو بوده و نمایندگی ها از تحویل خودروی بدون پلاک و یا تحویل دستی پلاک به خریداران خودداری کنند.
علی تشنه دل در پایان ضمن دعوت از هم استانی های عزیز در اجرای این طرح نظارتی یادآور شد: مردم عزیز در صورت مشاهده دپوی خودرو صفر کیلومتر و بدون پلاک در پارکینگ ها و حاشیه شهر مراتب را با شماره ۱۲۴ ستاد خبری سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان در میان بگذارند.

46

کد خبر 1394974

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =