بیشترین نارضایتی مردم از نحوه برخورد و رفتار با آنهاست

دادستان قزوین بیان کرد: امروزه بیشترین نارضایتی مردم در مراجعه به دستگاه‌ها، از حیث نحوه برخورد و رفتار با آنها است، به همین خاطر کاهش نارضایتی‌ها و تکریم ارباب رجوع باید مورد توجه مدیران ارشد هر دستگاه قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محمد قاسمی، دادستان قزوین در اولین نشست شورای مسئولان قضایی استان که در اداره کل تعزیرات حکومتی قزوین برگزار شد، گفت: فرهنگ و اقتصاد همواره مورد توجه و از دغدغه های رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) بوده و هست و در پیام ایشان برای آغاز به کار مجلس یازدهم نیز به این دو مورد اشاره و تاکید شده است، اما آنچه که حائز اهمیت است، توجه و اهتمام تمامی دستگاه ها و نهادها برای بهبود و ارتقاء این دو مقوله است و باید به فراخور وظایف و تکالیف سازمانی، در این راستا حرکت شود و یقیناً تحقق آن، ما را به اهداف مورد نظر حاکمیت و اعتلای نظام سوق می دهد.
او در ادامه به اهمیت تکریم ارباب رجوع در دستگاه ها اشاره کرد و افزود: امروزه بیشترین نارضایتی مردم در مراجعه به دستگاه ها، از حیث نحوه برخورد و رفتار با آنها است، به همین خاطر کاهش نارضایتی ها و تکریم ارباب رجوع باید مورد توجه مدیران ارشد هر دستگاه قرار گیرد و شخصاً نسبت به اجرای دقیق آن در مجموعه تحت مدیریت، نظارت داشته باشد و این موضوع از برنامه های راهبردی ریاست محترم قوه قضائیه هم به شمار می رود.
دادستان قزوین بیان کرد: فساد ستیزی و مبارزه با فساد اول باید از درون دستگاه ها آغاز شود و سپس در سطح جامعه اجرایی شود و اگر هرچقدر بتوانیم در کشف، شناسایی و برخورد با گلوگاه های فساد و تخلفات درون سازمانی در راستای پیشگیری از وقوع جرم، موفق عمل کنیم، قطعا اعتماد عمومی نسبت به آن مجموعه بیشتر جلب می شود.
این مقام مسئول اظهار کرد: اداره کل تعزیرات حکومتی استان در بحث پیشگیری از کرونا، کنترل و نظارت بر بازار، گشت‌های مشترک و برخورد با متخلفان، عملکرد خوب و قابل تقدیر دارد، اما ظرفیت ها و عده و عُده این سازمان محدود است، به همین خاطر دستگاه های مختلف به خصوص در حوزه اصناف باید اقدامات نظارتی خود را تشدید کنند و از آن غافل نشوند و قبل از وقوع جرم و تخلف ورود کرده و جلوگیری کنند.
قاسمی در ادامه راه اندازی قریب الوقوع اداره تعزیرات حکومتی در شهرستان البرز با توجه به تولیدی و صنعتی بودن این شهرستان را در راستای پیشگیری از وقوع جرم، کشف تخلف، تسریع در رسیدگی ها، نظارت های مستمر و دقیق، کاهش اطاله دادرسی و... ضروری دانست.
دادستان استان قزوین قاچاق را یکی از موانع مهم تحقق رونق و جهش تولید دانست و تاکید کرد: قاچاق و خروج بدون ضابطه دام و برخی اقلام کشاورزی از کشور، یکی از برنامه های دشمن برای ضربه زدن به اقتصاد داخلی و معیشت مردم، طی سال های گذشته بود و در مقاطعی با کمبود و یا افزایش قیمت بی رویه برخی کالاها مواجه بودیم که بحمدالله با ورود به موقع دستگاه های نظارتی در تمامی استان ها، از این نقشه شوم دشمن نیز جلوگیری شد.

48

کد خبر 1395071
آخرین اخبار و اطلاعیه های فروش خودرو car.ir

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =