خریداری ۲۲۰هزارتن گندم از کشاورزان استان قزوین

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: بر اساس برنامه ابلاغی؛ امسال ۲۲مرکز خرید ۲۲۰هزار تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان استان خریداری می کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ فاطمه خمسه؛ رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در دومین جلسه ستاد خرید گندم که با حضور عیسی قبادی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار، فرمانداران، مدیران کل دستگاههای اجرایی، معاونان و مدیران جهادکشاورزی در محل استانداری برگزارشد گفت: پیش بینی می‌شود امسال ۳۳۵هزار تن گندم از مزارع استان برداشت شود که از این میزان ۲۲۰هزار تن  به صورت تضمینی خریداری شود.
 رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در ادامه گفت: امسال ۴۷هزار و ۷۶۵هکتار گندم آبی ، ۱۰۶هزار و ۶۹۲ هکتار گندم دیم و  ۵۳۰۰هکتار کلزا  و ۳۵هزار تن جو در استان کشت شده است.
به گفته این مقام مسئول؛ شهرستان آبیک اولین شهرستان در سطح استان است که خرید گندم در آن  انجام می‌شود.
او اضافه کرد: سیلوهای استان نیز اماده خرید گندم از کشاورزان هستند.
خمسه گفت: از اسفندماه سال گذشته؛ تیم های خرید گندم در مناطق مختلف استان مشخص شده و آموزش های  لازم به کارشناسان و عوامل خرید داده شده است.

این مقام مسئول اظهار کرد: قیمت خرید تضمینی به ازای هر کیلو گندم ۲۵۰۰تومان تعیین شده که خرید گندم استان در چند روز اینده  انجام می شود.
خمسه تصریح کرد: باید تلاش کرد گندم آبی استان که از کیفیت خوبی برخوردار است در استان خریداری شود.
او گفت: امیدواریم با تیمی که تشکیل شده بتوانیم گندم مورد نیاز استان را بخوبی خریداری کنیم.
خمسه یاد آور شد: امسال ۲۲مرکز خرید با هماهنگی اداره کل غله استان  اماده تحویل و خرید محصول گندم از کشاورزان هستند.
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین به میزان بارندگی در سال جاری در استان اشاره کرد و گفت: امسال میزان بارندگی استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۷درصد رشد داشته که امیدواریم تولید محصول گندم نیز افزایش داشته باشد.
او خاطر نشان کرد: با اقدامات انجام شده آفت سن زدگی گندم؛ استان قزوین  در بین ۳۱استان کشور رتبه سوم را از نظر کیفیت  محصول تولید شده به خود اختصاص داده است.
خمسه تصریح کرد: تاکنون مبارزه با سن مادر در سطح ۳۳هزار هکتار و مبارزه با سن پوره درسطح ۲۳هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان انجام شده است.
او یادآور شد : هماهنگی های لازم برای ورود کمباین ها برای برداشت محصول انجام شده است.
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: سال گذشته ۵۶۵دستگاه کمباین در استان کار برداشت گندم را انجام دادند که از این تعداد ۱۲۲دستگاه کمباین  بومی و مابقی از سایر استان های  فارس، گلستان، همدان، مازنداران تامین شده است.

۴۸

کد خبر 1395079

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =