رفع تصرف از ۵۸ هکتار از اراضی منابع طبیعی در یزد

رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: در ابتدای سال جاری در حوزه اراضی منابع طبیعی و ملی ۵۸ هکتار در استان یزد خلع ید شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ غلامعلی دهشیری بیان داشت:  مبلغ برآورد شده میزان خلع ید از اراضی منابع طبیعی ۴ میلیارد و ۸۹۹ میلیون و ۵۸۷ هزار ریال بوده که از متصرفین زمینخوار رفع تصرف شده است.
این مقام قضایی با تأکید بر برخورد قاطع قضائی با متصرفان اراضی ملی اظهار داشت: متخلفان برابر موازین قانونی تحت تعقیب قرار می‌گیرند و با قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز، اراضی ملی که متعلق به عموم است از دستبرد متجاوزان و فرصت طلبان محفوظ خواهد ماند.
وی در ادامه بر لزوم هماهنگی هرچه بیشتر میان دستگاه قضائی و سایر نهادهای مسئول در حوزه صیانت از اراضی تأکید کرد و افزود: در خصوص ساخت و سازها و تصرفات غیر مجاز در استان، تدابیر لازم اندیشیده شده است و بررسی نحوه واگذاری در دستور کار دستگاه قضایی و شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی استان قرار دارد.
این مقام مسئول تصریح کرد: نیروی انتظامی با تعامل با دستگاه قضا در برخورد با متصرفان غیر قانونی اراضی ملی و با اشراف اطلاعاتی و تلاش شبانه روزی در سطح جامعه اجازه فعالیت مجرمانه به قانون شکنان نباید دهد.
دهشیری با اشاره به اینکه حفاظت از عرصه‌های ملی و منابع طبیعی اولویت مهم و اساسی مجموعه منابع طبیعی محسوب می‌شود خاطر نشان کرد: عرصه‌های منابع طبیعی متعلق به تمامی نسل‌ها است، بر همین اساس حفاظت از این سرمایه‌های ملی وظیفه‌ای همگانی به شمار می‌رود.
وی بر شدت برخورد با هر گونه دست اندازی و تصرف غیرقانونی به اراضی ملی و منابع طبیعی تاکید کرد و ابراز کرد: هر گونه دخل و تصرف اراضی ملی و دولتی و همچنین تغییر کاربری در اراضی کشاورزی تخلف محسوب می‌شود و با متخلفان برخورد شدید و قاطعی صورت خواهد گرفت.
رئیس کل دادگستری استان در پایان ضمن تاکید برمشارکت و هم افزایی همه دستگاه‌ها و اطلاع رسانی مردمی امکان برخورد به موقع با متصرفان را فراهم می‌سازد و به همین منظور دستگاه قضائی استان یزد به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارشات مردمی در این خصوص است.
لازم به ذکر است در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف در اراضی ملی، مراتب را فوراً از طریق شماره تلفن ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی استان اطلاع دهند.

۴۸

کد خبر 1395092

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =