طرح سئوال از شهردار بندرعباس به حد نصاب نرسید + واکنش رئیس شورای شهر

جلسه رسمی ۱۷۸ شورای اسلامی شهر بندرعباس که قرار بود با حضور شهردار این شهر و برای پاسخ به طرح سوالات ۲ نفر از اعضای شورای شهر برگزار شود باز هم به حد نصاب نرسید و لغو شد. حاضرین در جلسه فاطمه جراره، اسماعیل بواشه و فیصل دانش بودند.

 به گزارش خبرآنلاین از بندر عباس : جلسه یکصد و هفتاد و هشتم شورای اسلامی شهر بندرعباس بنا بود با دستور کار طرح سوال از شهردار برگزار شد اما به علت به حد نصاب نرسیدن این جلسه تشکیل نشد، در این جلسه عباس امینی‌زاده شهردار بندرعباس حضور داشت، فاطمه جراره، اسماعیل بواشه و فیصل دانش تنها اعضای شورای شهر حاضر در جلسه بودند. 

فاطمه جراره رئیس شورای شهر بندرعباس در این جلسه با اشاره به ۱۴ و ۱۵ خرداد اظهار داشت: امام خمینی شخصیتی والا بودند که نامشان به واسطه دفاع از حقوق مستضعفان و سوق دادن جامعه به سمت عدالت در تاریخ مانده و روز ۱۵ خرداد نیز روزی است که ملت ایران در برابر استکبار طاغوت و استعمار ایستاد و این قیام نقطه عطفی در تاریخ انقلاب است.

وی در خصوص برگزاری جلسه ۱۷۸ شورا گفت: از قبل اعلام شده بود این جلسه طرح سوال از شهردار است و وی برای پاسخ به طرح سوال بود حضور یافت. 

جراره افزود: در تاریخ ۲۹ اردیبهشت طرح سوال از مشکلات موجود در شهر از سوی ۲ نفر از اعضای شورا انجام شد و ۱۰ سوال طرح و به شهردار ابلاغ شد شهردار نیز ۱۰ روز فرصت داشت مطابق قانون به سوالات جواب دهد که در جلسه ۱۷۶ مقرر شد حضور یابد اما وی تقاضای وقت بیشتری کرد. 

وی ادامه داد : به همین دلیل جلسه ۱۷۷ روز یکشنبه ۱۱ خرداد برای پاسخگویی شهردار انتخاب شد که عدم حضور ۴ عضو این جلسه نیز به حدنصاب نرسید و برگزار نشد و در جلسه امروز نیز علیرغم اعلام قبلی به اعضا متاسفانه ۸ نفر از آنها حضور ندارند و عملا جلسه از رسمیت خارج می‌شود.

رئیس شورای شهر بندرعباس گفت: عده‌ای از اعضا از اجرای حق و حقوق قانونی نمایندگان مردم جلوگیری می‌کنند، طرح سوال جزو حقوق قانونی اعضای شورای شهر است و می‌توانند سوالات خود را مطرح کنند و نباید اقدامی شود که پاسخ گویی اتفاق نیفتاد و حس مطالبه گری از شهروند و شورا گرفته شود. 

وی با تاکید بر این مسئله که عدم حضور اعضای شورا بایستی  حل شود گفت: این سوالات و طرح سوال از دو نفر است اما این سوالات مجموع تذکراتی بوده که سایر اعضا نیز در جلسات مختلف به شهردار داده‌اند. 

جراره افزود: این جلسه طرح سوال بازهم تکرار خواهد شد و شهردار موظف است به سوالات پاسخ دهد، غیبت اعضای شورا هم یک میزان دارد و نمی‌توانند غیبت زیادی داشته باشند. 

وی ابراز داشت: در خصوص طرح سوال حساسیت ایجاد شده، بایستی تابو سوال از شهردار شکسته شود و وی پاسخگو باشد. 

وی ادامه داد: ما اعضای شورای شهر نباید فراموش کنیم که نماینده مردم هستیم، یکایک ما باید از حق مردم دفاع کنند بو شهردار پاسخگو باشند، همکاران باید در جلسات حضور یابند تا این سوالات پاسخ داده شود.

وی در پایان با اشاره به اینکه سوالات دیگری نیز ممکن است از جلسه آتی طرح سوال از شهردار اضافه شود گفت: اعضای غایب باید پاسخ قانع کننده‌ای برای مردم داشته باشند، نباید فرصت یکساله را از دست بدهیم و باید از این زمان برای حل مشکلات مردم استفاده شود. 

۴۸

کد خبر 1395121

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =