نماینده مردم گناباد در مجلس یازدهم: تمام بار فشارهای مالیاتی بر دوش تولیدکنندگان است

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی گفت: ۳۲ درصد منابع کشور از مالیات تامین می‌شود، اما این فشار مالیاتی را تولیدکننده دارد تحمل می‌کند.

 به گزارش خبرآنلاین از خراسان رضوی : محمد صفایی در مشهدمقدس اظهار داشت: ۴۰ سال از انقلاب اسلامی گذشته و ما در برخی حوزه‌ها اقدامات اساسی داشته‌ایم مانند راه، ریل،آموزش و بهداشت اما در همین مدت برخی حوزه‌ها و برنامه‌ها را جدی نگرفته‌ایم.

وی ادامه داد: اما نکته اساسی که در این مدت اتفاق نیفتاده و حتی در برخی مواقع تشدید هم شده موضوع تمرکزگرایی بوده است.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تمرکز گرایی یک استراتژی استثمارگرایانه است که در خارج توسط بیگانگان و در داخل توسط برخی افراد استثمار شده‌ایم.

صفایی عنوان کرد: امروز در تمام کشور هر کسی ماده اولیه، ماشین‌آلات و واردات داشته باشد باید برای دریافت ارز به بانک مرکزی در تهران مراجعه کند، چرا این موضوع به استان ها واگذار نمی‌شود؟

وی ادامه داد: چرا باید بیش از ۲۰ میلیون تن خوراک دام و طیور در کشور با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد شود و این‌ها ختم به کسی  شود که دست هیچ کس به او نمی‌رسد؟

نماینده مردم گناباد وبجستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از دلایل فساد تمرکز گرایی افراطی در کشور است که باید مجلس یازدهم در این خصوص اقدام عاجلی را انجام دهد.

صفایی بیان داشت: ۳۲ درصد منابع کشور از مالیات تامین می‌شود، اما این فشار مالیاتی را تولیدکننده دارد تحمل می‌کند و این در صورتی است که ما قانون برای مالیات بر زمین، خانه‌های خالی داریم که اگر مدیریت شود باید به سمت رونق تولید بیایید.

48

کد خبر 1395132

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =