اولویت اعطای تسهیلات به کشت های گلخانه ای و  گیاهان دارویی

مدیر باغبانی جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه نهال گل محمدی به صورت یارانه‌ای در اختیار بهره‌برداران قرار می‌گیرد، یادآور شد: سال گذشته خرید نهال به گونه‌ای بود که ۵۰ درصد هزینه آن یارانه‌ای و ۵۰ درصد را خود بهره‌برداران می‌پرداختند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، شیرانی، گل محمدی را نیز شامل طرح پرداخت تسهیلات در حوزه گیاهان دارویی دانست و بیان کرد: سال ۹۷ پرداخت تسهیلات از محل تسهیلات اشتغال روستایی با نرخ بهره ۶ درصد با دوره بازگشت  پنج ساله و سال ۹۸ از تسهیلات تبصره ۱۸ با سود پنج درصد و دوره بازپرداخت پنج ساله بود.

وی با بیان اینکه برای سال ۹۹ هنوز اعتبارات جدیدی ابلاغ نشده است، تاکید کرد: امسال در صورت ابلاغ تسهیلات، گلخانه و گیاهان دارویی در اولویت هستند.

مدیر باغبانی جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری، با بیان اینکه توسعه کشت گل محمدی در اراضی شیب‌دار در دستور کار قرار دارد، یادآور شد: متقاضیان کشت گل محمدی می‌توانند از طریق مراکز خدمات کشاورزی اقدام کنند تا با تشکیل پرونده و بررسی شرایط مانند وضعیت خاک و زمین درخواست آنها رسیدگی شود.

شیرانی با بیان اینکه تولید درختچه گل محمدی در استان براساس وضعیت بازار انجام می‌شود، تصریح کرد: به طور  تقریبی سالی ۱۰۰ هزار درختچه گل محمدی در استان توسط بخش خصوصی تولید و پس از تائید کمیته فنی به صورت یارانه‌ای به متقاضیان فروخته می‌شود.

48

کد خبر 1395156

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =