مدیرکل آموزش و پرورش گلستان: امتحانات نهایی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان درباره نگرانی برخی خانواده‌ها برای حضور دانش‌آموزان در محل برگزاری امتحانات گفت: امتحانات نهایی پایه دوازدهم با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی در ۱۳۷ حوزه برگزار می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین از گرگان :احسان گوهری‌راد اظهارداشت: ضدعفونی مدارس و محل‌های برگزاری آزمون نهایی پایه‌ دوازدهم به صورت روزانه انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه فاصله حدود ۲ متری برای حضور دانش‌آموزان در سر جلسه امتحان پیش‌بینی شده است، گفت: همه پروتکل‌های بهداشتی برای برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم رعایت می‌شود و خانواده‌ها نگرانی در این باره نداشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: کادر برگزاری امتحانات و دانش‌آموزان موظف هستند از ماسک و دستکش استفاده کنند. علاوه براین با توجه به اهمیت سلامت دانش‌آموزان تعداد حوزه‌های امتحانی برای پایه دوازدهم از حدود ۸۰ حوزه به ۱۳۷  حوزه افزایش یافته است.

وی درباره کلاس‌های رفع اشکال در سایر پایه‌های تحصیلی گفت: بازه زمانی یکماهه از ۲۷ اردیبهشت تعیین شده تا باقی مانده دروس آموزش و اشکالات دانش‌آموزان رفع شود. در این بین بسیاری از مدارس با تصمیم شورای مدرسه تعطیل شدند و بخش دیگری از مدارس هم با نظر شورای همان مدرسه در رفع اشکال دانش‌آموزان فعال هستند.

گوهری‌راد با اشاره به آغاز ثبت‌نام برای سال تحصیلی جدید گفت: مدارس حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارند و اگر هم قرار به کمک است باید این امر داوطلبانه باشد.

وی با بیان اینکه از اول خرداد ثبت نام آغاز شده است، افزود: پیش بینی می‌کنیم امسال حدود ۴۴ هزار دانش‌آموز در مقطع اول ابتدایی داشته باشیم.

48

کد خبر 1395167

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =