قصه پرغصه ورود فاضلاب به رودخانه قره‌سو کرمانشاه

ورود فاضلاب، زباله، آب غسالخانه و نخاله‌های ساختمانی به رودخانه قره‌سو شهر کرمانشاه سال‌های متمادی به یک دغدغه و معضلی برای مردم تبدیل شده است.

به گزارش خبرآنلاین از کرمانشاه : رودخانه قره‌سو در شهر کرمانشاه که می‌توانست به یک پتانسیل گردشگری تبدیل شود اکنون با ورود فاضلاب به آن و حجم انبوه زباله و نخاله‌های ساختمانی به یک تهدید تبدیل شده  است.

کاکاوند مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اینکه رودخانه قره‌سو قصه پر غصه استان کرمانشاه است اظهار داشت: رودخانه آبشوران و قره‌سو که می‌شد از ظرفیت آن‌ها برای جذب گردشگر استفاده کرد با فاضلاب و زباله آلوده شده است.

وی با اشاره به اینکه تقریبا ۱۰۰ درصد فاضلاب شهر کرمانشاه وارد این رودخانه‌ها می‌شود عنوان کرد: یک تصفیه‌خانه فاضلاب برای جمعیت ۳۵۰ هزار نفره در شهر کرمانشاه وجود دارد اما چون تکمیل نشده همان مواد حاصل از تصفیه وارد رودخانه می‌شود.

کاکاوند گفت: بیش از ۲۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای جمع‌آوری، انتقال و تصفیه فاضلاب شهر کرمانشاه نیاز است و مجموع اعتبار فاضلاب شهر کرمانشاه در سال گذشته حدود ۲۰ میلیارد تومان از محل توازن و سه میلیارد تومان نیز از محل سفر مقام معظم رهبری به استان بوده است که تنها سه میلیارد تومان تخصیص یافته است.

وی با اشاره به اینکه رفع مشکل فاضلاب شهر کرمانشاه با این اعتبارات غیرممکن است افزود: طرح تهیه شده و نقاطی که فاضلاب از آن‌ها به رودخانه وارد می شود شناسایی شده و تنها برای جمع‌آوری و دور نگهداشتن فاضلاب از رودخانه قره‌سو ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

کاکاوند از نمایندگان مجلس و استاندار درخواست کرد که در این زمینه کمک کنند که این دغدغه مردم رفع شود.

48

کد خبر 1395178

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =