نماینده مردم بندرعباس در مجلس: اشتغال مهم ترین اولویت مجلس یازدهم است

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی مشکلات اقتصادی و وضعیت نامناسب اشتغال را مهم‌ترین مشکلات عمومی کشور برشمرد و گفت: مهم‌ترین اولویت مجلس یازدهم با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری وضعیت اشتغال و حل مشکلات اقتصادی خواهد بود.

به گزارش خبرآنلاین از بندرعباس : احمد مرادی و در پاسخ به این سوال که با توجه به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و شیوع بیماری کرونا اصلی ترین اولویت مجلس یازدهم چیست؟ اظهار داشت: هر مجلسی برای خودش یک سری اولویت‌ها دارد.

وی افزود: به نظر من با توجه مشکلات اقتصادی و تاکیدات فراوان مقام معظم رهبری بر اقتصاد با اینکه عمل به این شعار بر عهده دولت است و این مشکلات با ایجاد اشتغال حل می‌شود مهم‌ترین اولویت مجلس یازدهم وضعیت اشتغال است.

مرادی گفت: با توجه به مصوبه‌ مجلس در برنامه ششم توسعه، دولت موظف شد سالانه یک میلیون شغل ایجاد کند اما این مصوبه اجرایی نشده است و همچنین به معیشت دهک‌های پایین هم توجهی نشد لذا مجلس باید پیگیر مصوبات باشد و از دولت به طور جد بخواهد مصوبات مجلس را اجرایی کند.

رفع نواقص و اصلاح قوانین در دستور کار مجلس یازدهم

نماینده مردم بندرعباس، حاجی آباد، قشم، بندر خمیر و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که نقاط ضعف و قوت مجلس دهم را چه می دانید؟ گفت: در بحث نقاط قوت به استثنای شیوع ویروس کرونا که کارها را مختل کرد، مجلس دهم هر سال بودجه را در موعد مقرر تصویب کرد و برنامه ششم توسعه را هم به موقع تصویب کرد همچنین در موضوعات کلان کشوری که به هماهنگی بین قوا نیاز بود سران قوا و نمایندگان به هماهنگیهای لازم رسیدند.

وی ادامه داد: مجلس دهم نقاط ضعف بسیاری هم دارد و اینکه از مجموع ۲۹۰ نماینده مجلس دهم فقط ۵۶ نفر توانستند به مجلس یازدهم راه پیدا کنند یعنی مردم از عملکرد نمایندگان در بسیاری از موضوعات راضی نبودند.

مرادی تاکید کرد: در بحث تعدد قوانین و طرح‌هایی که به مجلس دهم داده می‌شد هم این مجلس خوب عمل نکرد و در مجلس یازدهم تلاش می‌کنیم بیشتر به اصلاح قوانین و رفع نواقص قوانین بپردازیم تا اینکه به سراغ تصویب قانون جدید برویم.

اقتدار مجلس یازدهم با رفع مشکلات ملی و منطقه‌ای میسر می‌شود

نماینده مردم هرمزگان در مجلس دهم و یازدهم شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که مجلس جدید چگونه می‌تواند به مجلسی کارآمد تبدیل شود؟ بیان کرد: کارآمدی مجلس بستگی به خود نمایندگان مجلس دارد همه باید بدانند ما در وهله اول نماینده کل کشور هستیم و طبق قانون نمایندگان حق اظهارنظر در مسائل کشور را دارند.

وی ابراز داشت: مجلس یازدهم باید مسائل و مشکلات ملی و منطقه‌ای را احصا کند و با رفع این مشکلات خود را قوی و مقتدر کند؛ همچنین از پرداختن به حواشی هم بپرهیزد.

مناطق آزاد قشم و کیش با هرمزگان بیگانه هستند

احمد مرادی در پاسخ به سوال آخر که اصلی ترین مشکلات حوزه انتخابیه بود، عدم توجه دولت به استان هایی مانند هرمزگان، عدم قرارگیری ظرفیت اشتغال استان در دست بومیان و نیروهای ماندگار، عدم توجه به نیروهای کارآمد استان در سطح ملی را از مشکلات اصلی استان برشمرد.

وی خاطرنشان کرد: مناطق آزاد قشم و کیش یکی دیگر از مشکلات استان هرمزگان هستند که بعد از گذشت سالیان هنوز نتوانسته‌اند خود را با استان هرمزگان هماهنگ کنند و با استان بیگانه هستند.

نماینده مردم در مجلس تاکید کرد: هر شهرستان هم به فراخور خودش دارای مشکلات فراوانی است که باید حل شود.

مرادی در پایان با ابراز نگرانی از بالارفتن آمار ابتلا به کرونا در استان هرمزگان خواستار تصمیم گیری قاطع استاندار هرمزگان و ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا برای کنترل اوضاع شد.

48

کد خبر 1395401

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =