۰ نفر
۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۴
نحوه برخورد امام با همسرشان چطور بود؟

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: صفحه اینستاگرامی ریحانه منتسب به دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب روایتی از همسر امام خمینی (ره) درباره رفتار ایشان در خانه را بازنشر داد.

صفحه اینستاگرامی ریحانه منتسب به دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب که رهنمودهای ایشان درحوزه زنان و خانواده را منتشر می‌کند، روایتی از مرحومه خدیجه ثقفی همسر امام خمینی (ره) درباره رفتار ایشان در خانه را بازنشر داد.

در این پست که بر اساس بخشی از کتاب «برداشت‌هایی از سیره امام خمینی» گزینش شده است، مرحومه ثقفی از احترام و اهمیتی که امام خمینی (ره) برای او قائل بودند روایت کرده‌است.

در ادامه متن و پست منتشر شده توسط صفحه ریحانه را مشاهده می‌کنید:

" هیچ‌گاه به من بی‌احترامی نکردند

‏امام به من خیلی احترام می‌گذاشتند و خیلی اهمیت می‌دادند؛ یعنی یک حرف بد یا‎ ‏زشت به من نمی‌زدند. ایشان حتی در اوج عصبانیت، ‎ ‎هرگز بی‌احترامی و اسائه ادب نمی‌کردند، همیشه در اتاق، جای خوب را به من تعارف‌‎ ‏می‌کردند. همیشه تا من نمی‌آمدم سر سفره، خوردن غذا را شروع نمی‌کردند. به بچه‌ها‎ ‏هم می‌گفتند صبر کنید تا خانم بیاید.

ولی اینکه من بگویم‌‎ ‏زندگی مرا به رفاه اداره می‌کردند، نه. طلبه بودند و نمی‌خواستند دست پیش این و آن‌‎ ‏دراز کنند.

حتی حاضر نبودند که من در خانه‌‎ ‏کار بکنم. یکبار وقتی ناهار تمام شد، من نشستم لب حوض تا ظرف‌ها را‎ ‏بشویم، ایشان همین که دیدند من دارم ظرف‌ها را می‌شویم گفتند: «فریده، برو، خانم دارد ظرف می‌شوید»

مرحومه خدیجه ثقفی (همسر امام)
برداشت‌هایی از سیره‌ی امام خمینی، ج ۱، ص ۸۴ "

27215

کد خبر 1395565

برچسب‌ها