افتتاح ورزشگاه ناقص بلای جان تیم مدعی ۹۰ ارومیه

علی‌رغم افتتاح ورزشگاه ۱۵ساله ارومیه، بدلیل نواقصات آن، امکان بهره‌برداری از این ورزشگاه نیمه‌کاره میسر نشده و اکنون تنها نماینده فوتبال ارومیه در لیگ دسته یک بدلیل محروم شدن ورزشگاه قدیمی تختی از میزبانی، دچار مشکلات عجیبی برای ادامه رقابت‌ها شده است.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، آبان‌ماه سال گذشته و بعد از ۱۵ سال با حضور معاون اول رییس‌جمهور ورزشگاه ۱۵۰۰۰ نفری ارومیه در حالی با وجود برخی نواقصات افتتاح شد که اکنون و در آستانه آغاز دوباره لیگ دسته یک، مسئولان در تکاپو برای حل این مشکلات باشند.
میزبانی از بازی تراکتور در جام حذفی نیز بدلیل نواقصات منجر به حضور نیافتن تماشاگران شد و بعد از این بازی، ورزشگاه دوباره برای رفع نواقصات بسته شد و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی بار دیگر مسئول تکمیل نواقصات پروژه شد.

ایرادات را به شرکت توسعه اعلام کرده‌ایم

شهرام عباسی رییس گروه نظارت فنی بر اماکن ورزشی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی در خصوص آخرین شرایط ورزشگاه ۱۵۰۰۰ نفری گفت: بنا به اظهارات شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در ماه آتی، این ورزشگاه کاملا آماده بهره‌برداری خواهدبود و ایرادات به طور کامل مرتفع خواهدشد.
وی اضافه کرد: مهم ترین ایراداتی که به این ورزشگاه اعلام شده، سکوهای طبقه دوم، چمن مصنوعی، دور زمین و محوطه سازی بوده است.

ورزشگاه کاملا آماده است / نواقصات برطرف خواهدشد

شاهین درستکار نماینده شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در آذربایجان غربی در مورد آخرین وضعیت ورزشگاه ۱۵۰۰۰ نفری گفت: ورزشگاه یک بار میزبان بازی شده است و این اتفاق نشان می‌دهد که ورزشگاه آماده میزبانی از مسابقات است و آماده شده است.

وی اضافه کرد: طبقه اول، زمین بازی و رختکن‌ها آماده است و تنها طبقه دوم بدلیل برخی مسائل که آن‌هم در حال رفع شدن است و احتمالا ظرف ۲۰ روز به پایان خواهدرسید.

درستکار اظهارکرد: مشکل ما تغییر هرساله استانداردهاست و در مورد باقی شرایط، اداره کل ورزش و جوانان به عنوان بهره‌بردار باید پاسخگو باشد.

یک ماه دیگر ورزشگاه ۱۵۰۰۰ نفری آماده میزبانی می‌شود

پورایراندوست مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی نیز در مورد این موضوع می گوید: با توجه به تاکید استاندار و بازدید از ورزشگاه، مقرر شده تا یک ماه آینده و حداکثر تا ۲۲ تیرماه ورزشگاه ۱۵۰۰۰ نفری آماده و از مسابقات میزبانی کند.
وی افزود: طبقه اول امکان حضور تماشاگر وجود خواهدداشت و طبقه دوم و پیرامون ورزشگاه مشکلات اصلی هستند که بزودی برطرف خواهدشد.

بازی‌های ۹۰ در ورزشگاه ۱۵۰۰۰ نفری برگزار خواهدشد

حسین نیرویار دبیر هیات فوتبال آذربایجان‌غربی با رد کمبودها برای میزبانی از مسابقات لیگ دسته یک گفت: ورزشگاه ۱۵۰۰۰ نفری آماده شده و برخی نواقصات نیز تا چند روز آینده تکمیل و هیچ مشکلی برای میزبانی از مسابقات نخواهدداشت و در این خصوص باید از تاکید استاندار و پیگیری ایشان و تلاش اداره کل قدردانی کنیم.
وی افزود: بعد از پایان تعطیلات، روز شنبه برنامه و مکاتبات خود را با سازمان لیگ انجام خواهیم داد.
وی نواقصات را محوطه، سکوهای طبقه دوم و پیرامون ورزشگاه عنوان کرد و اضافه کرد: این نواقصات تا چند روز آینده برطرف خواهدشد.
نیرویار ورزشگاه تختی را فاقد امکان میزبانی دانست و گفت: بدلیل نداشتن نورافکن و برگزاری مسابقات در ساعات پایانی روز، ورزشگاه ۱۵۰۰۰ نفری میزبان خواهدبود.
نیرویار در خاتمه گفت: باید از باشگاه ۹۰ حمایت کنیم و متاسفانه این باشگاه زمین تمرین مناسب ندارد و چمن یک ورزشگاه ۱۵۰۰۰ نفری تنها برای مسابقه است و امیدواریم تلاشی برای حل این مشکل نیز انجام شود.

احتمال کناره‌گیری ۹۰ بدلیل محرومیت میزبانی ارومیه

یحیی بهاری مدیرعامل باشگاه ۹۰ ارومیه در مورد نامه سازمان لیگ گفت: با نامه سازمان لیگ فدراسیون فوتبال، ورزشگاه تختی بدلیل نداشتن نورافکن و نواقصات ورزشگاه ۱۵۰۰۰، احتمال زیاد میزبانی بازی‌ها به استانی غیر از آذربایجان‌غربی واگذار و با این شرایط، کنارکشیدن ما بهتر است.

بهاری با اشاره به پیگیری‌هایش در مورد آماده سازی زیرساخت‌های ورزشگاه‌های شهر ارومیه گفت: متاسفانه علی‌رغم بارها پیگیری، ایرادات و نواقصات به شکل کامل برطرف نشده و با توجه به شرایط کنونی، مدعی بودن ۹۰ و همزمانی هفته‌های پایانی و برگزاری مسابقات در ساعات پایانی، سازمان لیگ اصرار بر رفع نواقصات یا معرفی ورزشگاهی در خارج استان دارد.

وی گفت: مشکل ورزشگاه تختی نبود نورافکن برای برگزاری بازی‌های همزمان هفته‌های پایانی در ساعات شب و مشکل ورزشگاه ۱۵۰۰۰ نفری کمبودها و جایگاه تماشاگران و چمن است که مدت‌هاست برای حل آنها تلاشی صورت نگرفته گرچه بارها از مسئولین درخواست رسیدگی داشته‌ایم این درحالیست که تمام استان‌ها یک ورزشگاه آماده و مجهز به نور مناسب دارند.

مدیرعامل باشگاه ۹۰ ارومیه ادامه داد: سازمان لیگ از ابتدای این فصل نیز اجازه میزبانی به ارومیه نداده بود که با رایزنی و مکاتبات چندین بار تکمیل شدن نواقصات را به تاخیر انداختیم و در خانه از حریفان میزبانی کردیم ولی این بار و بدلیل همزمان شدن هفته‌های پایانی، سازمان لیگ در نامه آخر خود انتقال میزبانی به استان غیر از آذربایجان‌غربی را اعلام کرده است.

بهاری افزود: در این شرایط، از استاندار محترم آذربایجان‌غربی درخواست ملاقات کرده‌ایم تا برای تسریع در رسیدگی به این موضوع و از دست نرفتن میزبانی ورود کنند و هر روز که از موضوع بگذرد، شرایط سخت‌تر خواهدشد.

بهاری گفت: به رسانه‌ها می‌گویم اگر قرار باشد با توجه به مدعی بودن تیم ۹۰، میزبانی به استانی غیر از آذربایجان‌غربی و شهری غیر از ارومیه واگذار شود، بهترین کار را کنارکشیدن از لیگ و از دست رفتن سهمیه استان است.

وی با انتقاد از بی‌توجهی به فوتبال و میزبانی از مسابقات کشتی گفت: میزبانی از رشته‌های کم هوادار در این شهر دستاوردی ندارد و بهتر است بجای آن به تکمیل زیرساخت‌ها و کمک به نماینده تک و تنهای فوتبال استان در آستانه رسیدن به لیگ برتر است و اگر نمی‌خواهند نماینده استان به لیگ برتر صعود کند، شفاف بگویند.

سخن پایانی

اتفاقات افتتاح ورزشگاه ۱۵۰۰۰ نفری ارومیه شبیه آنچه در افتتاح ورزشگاه نقش جهان اصفهان رخ داده، بود و باشگاه ۹۰ ارومیه در شرایطی سخت و دشوار برای رسیدن به لیگ برتر حالا با مشکل نواقصات ورزشگاه و اولتیماتوم سازمان لیگ مواجه شده تا کرونا و استاندارد نبودن ورزشگاه و بی‌توجهی‌ها موانع صعودش به لیگ برتر باشد.

گفتنی است از زمان کلنگ‌زنی ورزشگاه ۱۵۰۰۰ نفری بیش از ۱۵سال گذشته و علی‌رغم هزینه‌کرد ده‌ها میلیاردی شاهد کمبودهایی هستیم که در میزبانی از مسابقات  خلل ایجاد کرده است.

48

کد خبر 1395637

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =