۹ نفر
۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰
انتقام ایران از آمریکا

به همان روشی که ترامپ ملت ایران را در پی وقوع اعتراضات در سال های 2018 و 2019 خطاب قرار داد،سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز روز دوشنبه در ابتدای نشست مطبوعاتی خود به زبان انگلیسی آمریکایی های معترض را خطاب قرار داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، روزنامه العربی الجدید نوشت: ایران از جمله کشورهایی است که به سرعت در قبال اعتراضات شهرهای مختلف آمریکا در پی کشته شدن مرد سیاه پوستی به نام  جرج فلوید به دست پلیس موضع گیری کرد.
اما انگیزه های این موضع گیری در درجه نخست به تلاش برای کسب امتیاز در جریان کشمکش جاری با دولت آمریکا و مشخصا ترامپ به عنوان انتقام جویی و مقابله به مثل مرتبط است.
این موضع گیری همان موضع گیری است که واشنگتن در قبال اعتراضات گذشته ایران اتخاذ کرد و طی آن از معترضان حمایت و از تهران انتقاد کرد.
ایران که طی دو سال گذشته همیشه دولت آمریکا را به تلاش برای شعله ور کردن اعتراضات در داخل ایران از طریق اتخاذ سیاست فشار حداکثری متهم کرده است، اکنون با خاطری آسوده و چه بسا خوشحالی نظاره گر حوادث آمریکا است.
این مسئله حداقل در میزان و ماهیت پوشش گسترده این اعتراضات از سوی رسانه های ایران ملاحظه می شود، با این امید که اعتراضات دشمن را به امور داخلی خود سرگرم کند و این مسئله به ضرر پیگیری راهبرد فشار حداکثری علیه تهران باشد.
همچنین موضع گیری ایران در قبال اعتراضات آمریکا از کشمکش های سیاسی داخلی میان اصلاح طلبان و اصولگرایان به دور نبود و عدم اشتیاق رسانه های اصلاح طلب به بحران داخلی جدید آمریکا خوشایند محافظه کاران نبود و از آن انتقاد کردند.

310 310

کد خبر 1395800

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 4
 • IR ۱۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۶
  0 0
  اعتراضات در امریکا بدلیل بیکار شدن 40 میلیون نفر است و ربطی به هیچ چیز دیگری ندارد و کشتن یک فرد سیاهپوست صرفا جرقه این اعتراضات بود اعتراضات ابان ماه ایران هم اعتراض به اختلاس و بیعدالتی بود و بنزین صرفا جرقه شروه ان بود
 • ZAHRA IR ۱۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۶
  0 0
  امیدوارم آه ملت عزیز ایران دامن ریس جمهور خول وچل امریکا رو بسوزاند
 • IR ۱۷:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۶
  0 0
  مقایسه مساییل ایران با امریکایک قیاس بی خودی وپوچ است
 • محسن IR ۱۸:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۶
  0 0
  بابا جان مادرتون دست از ای حرفا خاله زنک بردارید.مردم تو فقر کاملا.
 • aria@arya IR ۱۸:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۶
  0 0
  اعتراضات ایران را نباید با حوادث آمریکا یکسان دانست مرگ یک سیاهپوست مجرم و متخلف اگر چه اعتراضات نابجایی به دنبال داشته که در واقع تنور آن با کینه توزی دموکراتها گرم نگه داشته شده پس لطفاً به آقایان به اصطلاح سیاسی وزارت خارجه بفرمایید دانش جوانمردی خود را افزایش دهید تا ناصواب قضاوت نفرمایند
 • علی قدسی IR ۱۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۶
  0 0
  بالاخره گزر پوست به دباغ خانه افتاد وامریکای تروریست پروروکودتاچی ،ونژادپرست تامرفق دربین جهانیان روسیاه شد !
 • IR ۰۷:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  0 0
  چیزی ک عوض داره گله نداره