سالگرد ارتحال آیت‌الله‌ بروجردی به صورت آنلاین برگزار شد

ایسنا نوشت: آیین بزرگداشت شصت و یکمین سالگرد ارتحال آیت الله حسین طباطبایی بروجردی (ره) پنج شنبه شب به صورت مجازی در مسجد اعظم قم برگزار شد.

امسال به دلیل شیوع کرونا آیین گرامی داشت سالگرد ارتحال مرجع بزرگ جهان تشیع شب گذشته و به شکل مجازی برگزار شد.

در این آیین پس از تلاوت آیه هایی چند از کلام الله مجید و ذکر مصیبت، یکی از خطبای کشور طی سخنانی مرحوم بروجردی را یکی از رجال کم نظیر شیعه در طول ۱۴ قرن گذشته توصیف کرد، و افزود: چهره آن عالم ربانی تداعی گر یاد انبیا و امامان معصوم (ع) است.

حجت الاسلام حسین انصاریان با اشاره به فرموده قرآن مبنی بر جاودانگی عالمان دینی بیان داشت:  دانشی که آن زعیم عالی مقام جهان تشیع از خود بر جای گذاشت، و بیش از ۴۰ سال نیز آن را منتشر کرد، قابل فراموش شدن نیست.

وی با بیان اینکه کتاب های آیت الله بروجردی نسل به نسل جریان دارد، گفت: کتاب جامع احادیث الشیعه فی احکام الشریعه، که میوه درخت وجود آن عالم بزرگوار است، از جمله آثار تالیف شده ارزشمندی است که هیچ گاه به دست فراموشی سپرده نخواهد شد، و تشنگان علم و معرفت تا سالیان متمادی از آن استفاده خواهند کرد.

 انصاریان همچنین توجه و احساس مسئولیت آیت الله بروجردی در خصوص معیشت مردم، بویژه محرومان و مستمندان را مورد توجه قرار داد، و یادآور شد: آیت الله بروجردی منشا برکت های فراوانی برای اقشار مختلف جامعه بود، به گونه ای که با پیگیری های این مَرد بزرگ، زندگی مردم دچار تحول و دگرگونی زیادی شد، و بسیاری از افراد از نعمت برق و روشنایی بهره مند شدند.

27216

کد خبر 1395892

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =