این ثروتمندان طی ۱۱ هفته ۵۰۰ میلیارد دلار درآمدزایی کردند

فارس به نقل از رویترز نوشت: مجموع ثروت ثروتمندان آمریکایی در ۱۱ هفته‌ای که کرونا در این کشور شیوع پیدا کرده است، ۵۰۰ میلیارد دلار افزایش داشته است.

مؤسسه مطالعات سیاست گزارش داده داد که مجموع ثروت سرمایه‌داران بزرگ آمریکایی از جمله جف‌بزوس، بنیان‌گذار آمازون، و مارک زوکربرگ، مدیرعامل فیس‌بوک، در طول ۱۱ هفته‌ای که کرونا در آمریکا جولان می‌دهد، و شرایط زندگی مردم این کشور را سخت‌تر کرده ۱۹ درصد معادل ۵۰۰ میلیارد دلار رشد کرده است.

در این گزارش آمده است: در حالی که به خاطر کرونا تا کنون ۴۲.۶ میلیون آمریکایی شغل خود را از دست داده‌اند اما ثروت میلیاردرهای آمریکایی ۵۶۵ میلیارد دلار بالا رفته است.

رشد چشمگیر ثروت میلیاردرهای آمریکایی در طول شیوع کرونا

چاک‌کالینز یکی از نویسندگان این گزارش می‌گوید: این آمار به ما یادآور می‌شود که از نظر شکاف طبقاتی و نژادی آمریکا در شرایط کنونی در بدترین شرایط خود طی دهه‌های گذشته قرار دارد از زمان اعمال محدودیت در فعالیت‌های اقتصادی با هدف کنترل شیوع کرونا در آمریکا ثروت بزوس ۳۶.۲ میلیارد دلار رشد کرده و دارایی زوکربرگ هم ۳۰.۱ میلیارد دلار بالا رفته است.

ثروت الون‌ ماسک، مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا آمریکا هم ۱۴.۱ میلیارد دلار رشد کرده است. بر اساس این گزارش تنها طی هفته‌ای که گذشت دارایی خالص میلیاردرهای آمریکایی ۷۹ میلیارد دلار بالا رفته است.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1395930

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =