مدیر کل بهزیستی استان قزوین: مددجویان بهزیستی از سربازی معاف می‌شوند

مدیر کل بهزیستی استان قزوین گفت: فرزندان خانواده‌های زیر پوشش این نهاد می‌توانند از معافیت سربازی بهره‌مند شوند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ علیرضا وارثی، مدیر کل بهزیستی استان قزوین گفت: براساس قانون در هر خانواده زیر پوشش این نهاد، یکی از پسران می‌تواند از معافیت خدمت سربازی با استفاده از ماده ۶بهزیستی بهره‌مند شود.
وارثی افزود: اولویت سنی در این خصوص وجود ندارد و هر یک از برادران خانواده که زودتر از ماده۶ بهزیستی استفاده کند مشمول معافیت خدمت سربازی می‌شود.
او بیان کرد: یکی از مهم‌ترین شرایط استفاده از معافیت خدمت سربازی از طریق ماده۶ بهزیستی؛ معلولیت و ناتوانی یکی از والدین (پدر یا مادر یا هر دو) است که باید از طریق سازمان بهزیستی و پزشک مورد اعتماد سازمان نیروهای مسلح تایید شود.
این مقام مسئول، معلولیت و ناتوانی حداقل دو فرزند خانواده (برادر یا خواهر معلول و ناتوان) را از دیگر شروط معافیت بیان کرد.
وارثی گفت: همچنین بر اساس قانون یکی از فرزندان پسر مادران فاقد شوهر تحت پوشش بهزیستی از انجام خدمت دوره ضرورت معاف می‌شوند.
به گفته مدیر کل بهزیستی استان قزوین؛ سال گذشته از مجموع ۱۰۲مورد متقاضی معافیت سربازی استان در حوزه توانبخشی، ۴۵مورد متعلق به شهرستان قزوین بوده است و ۱۵مورد نیز از حوزه اجتماعی در کمیسیون معافیت سربازی شرکت کرده و تایید شدند.

46

کد خبر 1396209

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =