بهاروند: عده‌ای به دنبال قرار دادن فدراسیون مقابل دولت و حاکمیت بودند

سایت فدراسیون فوتبال نوشت: سرپرست فدراسیون فوتبال مدعی است برخی افراد با کلید واژه‌هایی به دنبال التهاب فضای حاکم بر فوتبال کشور بوده‌اند.

حیدر بهاروند درباره روند مربوط به اصلاح اساسنامه فدراسیون اظهار کرد: به دنبال برگزاری دومین جلسه هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در سال جاری در مورخ ۱۸ فروردین ۹۹ بلافاصله اقدامات لازم برای انجام امور مربوطه به اصلاح اساسنامه فدراسیون در کمیته تدوین مقررات آغاز شد. نشست‌های متعددی در این باره برگزار شد و در ادامه مکاتبات و مذاکرات با فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا هم بر محور اصلاحات مدنظر به انجام رسید. دبیرکل محترم فدراسیون نشست‌های متعددی با کمیته تدوین مقررات داشت و در ادامه هیئت رئیسه فدراسیون هم جلسات متعددی را برگزار کرد. ضمن اینکه اعضای مجمع فدراسیون فوتبال نیز همچون همیشه نقش خود را ایفا کردند که صمیمانه از تمام تلاش‌های انجام شده در این دوره زمانی نهایت سپاس را دارم. علاوه بر این پیشکسوتان عزیز فوتبال هم دیدگاه‌های خود را به صورت مستقیم و غیرمستقیم به فدراسیون منتقل کردند که جای سپاس از زحمات آنها دارد.

وی ادامه داد: نکته مهمی که در این باره قابل ذکر است روندی است که برخی پیش گرفته‌اند تا به فدراسیون فوتبال و در واقع کلیت فوتبال کشور حمله کنند. در همین کمتر از سه ماهی که از سال ۹۹ می‌گذرد، برخی با کلید واژه‌هایی قصد داشته‌اند فضای فوتبال را ملتهب کنند.

بهاروند افزود: در بحث اساسنامه در تعامل و ارتباط صمیمی و دوستانه با سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان در نهایت وزیر از مجمع فدراسیون حذف شد که این موضوع قطعاً‌ مشکلات فیفا و کنفدراسیون در اساسنامه را حل خواهد کرد.

وی ادامه داد: در کلیات استقلال فدراسیون در بحث انتخابات و سایر بخش‌ها کاملاً حفظ شده و در بحث ماهیت هم طبق قوانین جمهوری اسلامی عمل شده است. لذا آنچه اهمیت دارد حفظ استقلال فدراسیون و ارکان آن در بخش‌های مختلف است. در این میان متأسفانه برخی مطالب در فضای مجازی و در برخی رسانه‌ها منتشر شد که گروهی به دنبال تخریب فدراسیون بودند و تلاش می‌کردند در بحث ماهیت اساسنامه، فدراسیون فوتبال را به نوعی مقابل دولت و حاکمیت قرار بدهند، اما وقتی متوجه شدند اعضای هیئت رئیسه خود نیز در بحث ماهیت همگام و همراه با دولت و حاکمیت هستند از این موضوع بسیار ناراحت شده و مرتب قصد داشتند فضای فوتبال کشور را ملتهب کنند.

بهاروند افزود: اصول کارمان بر مبنای شفاف‌سازی است. دوستانی که مدعی شدند فیفا در نامه روز جمعه ۹ خرداد خود از تعلیق سخن گفته و یک هفته نا آرامی را به جامعه تزریق کردند, آیا اکنون می‌توانند از عملکرد خود دفاع کنند؟ آنان مدعی شدند فیفا ۸۰ ایراد را بر پیش‌نویس اساسنامه فدراسیون وارد کرده است. آیا می‌توانند برای آگاهی مردم آن ۸۰ ایراد را بگویند؟ چرا باید گاهی اوقات از سوی افراد معدودی شاهد رفتارهای این‌چنینی باشیم؟ هزینه این رفتار را آیا جز فوتبال جای دیگری می‌دهد؟

سرپرست فدراسیون فوتبال همچنین خاطرنشان کرد: مکاتبات میان فدراسیون با فیفا و کنفدراسیون یک موضوع طبیعی است. ممکن است هر روز چند نامه بین‌المللی به ایمیل فدراسیون فوتبال می‌آید و تمام آنها بلافاصله پردازش می‌شوند. اینکه برخی با کلید واژه شفاف‌سازی تلاش می‌کنند مفهوم دیگری را منتقل کنند در هیچ سازمانی پذیرفتنی نیست. هر نهادی برای خود اصول اداری و قانونی دارد و به همین دلیل تأکید فدراسیون فوتبال قطعاً بر این خواهد بود که در صورت انتشار بدون مجوز نامه‌های داخلی فدراسیون پیگیری لازم و قانونی به عمل آید. روزانه ده‌ها نامه محرمانه و خیلی محرمانه در حوزه‌های مختلف در وزارتخانه‌ها، نهادها و سازمان‌های مختلف رد و بدول می‌شود. آیا آنها باید افشا شوند؟ این یک رویه طبیعی است.

وی ادامه داد: فدراسیون فوتبال با پیروی کامل از قوانین داخلی و تبعیت از الزامات بین‌المللی و نظرخواهی از اعضای مجمع فدراسیون فوتبال نسبت به اصلاح پیش‌نویس اساسنامه اقدام کرد. اتفاقی که در نهایت با برگزاری جلسات فشرده به ارسال پیش‌نویس اساسنامه پیشنهادی به فیفا در موعد مقرر انجامید و در این باب تعاملات بسیار خوبی هم از ابعاد مختلف در سطح کشور انجام گرفت.

سرپرست فدراسیون فوتبال همچنین درباره شروع دوباره رقابت‌های باشگاهی گفت: مطابق دستورالعمل های صادره از سوی وزارت محترم بهداشت، دستور مربوط به آغاز فاز تمرین و مسابقات تیم‌های لیگ‌های مختلف انجام شد. براین اساس مطابق برنامه‌ریزی صورت گرفته است، مسابقات به انجام خواهد رسید.

بهاروند در پایان گفت: اینجا می‌خواهم از رسانه‌های گروهی که متعهدانه نسبت به فوتبال ملی ادای دین کردند، تشکر کنم. حقیقتاً فدراسیون فوتبال در بحث‌های مهمی چون اساسنامه فدراسیون و همچنین از سرگیری رقابت‌های باشگاهی نمی‌توانست بدون این همراهی گام‌های مهم و بلندی بردارد.

256 251

کد خبر 1396281

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =