سی ان ان: این حصار نشان‌دهنده یک رئیس جمهور درمانده است/عکس

ایرنا نوشت: گزارشگر شبکه خبری سی ان ان آمریکا گفت حصار کشی اطراف کاخ سفید که به علت جلوگیری از هجوم معترضان خشمگین انجام شده، نشانه ترس و وحشت یک رئیس جمهوری درمانده است.

 «دان لمون»  (Don Lemon)  مجری شبکه تلویزیونی سی ان ان در پی انتشار تصاویر حصار کشی اطراف کاخ سفید، به مخاطبان این شبکه گفت: این تصاویری از ترس است، تصاویری از هراس یک رئیس جمهوری درمانده. 

این شبکه خبری گزارش داد: اعتراض به قتل جرج فلوید در شهر «مینیاپولیس» ایالت «مینه سوتا» که به تمام آمریکا سرایت کرده است، در روزهای اخیر در مقابل کاخ سفید اعتراض‌ها به گونه‌ای بود که نیروهای پلیس برای پراکنده کردن معترضان اقدام به پرتاب گاز اشک آور کردند و متوسل به زور شدند.

درجریان دیدار  «نمایشی»  هفته گذشته دونالد ترامپ از کلیسای «سنت جان چرچ»  (ST. John’s Church) واقع در «پارک لافایت» که در نزدیکی کاخ سفید قرار دارد، نیروهای پلیس به دستور ترامپ با خشونت دست به متفرق کردن معترضان به قتل جورج فلوید زدند. 

پارک لافایت یک پارک عمومی هفت هکتاری است که در پارک رییس جمهوری در ایالت واشنگتن واقع شده است. این پارک به طور مستقیم در شمال به کاخ سفید منتهی می‌شود. 

اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا و گروه حقوق بشری "زندگی سیاهپوستان مهم است" (Black Lives Matter) نسبت به این اقدام نیروهای پلیس کاخ سفید شکایت کرد؛ در شکایت این گروه‌ها آمده است که افسران پلیس آمریکا که برای متفرق کردن معترضان از اسب، باتوم، سپر، اسپری فلفل، قوطی‌های دودزا استفاده کرده بودند، قانون تجمع صلح آمیز و گفتار آزاد را نقض کرده‌اند. 

اعتراضات خیابانی در آمریکا پس از آن آغاز شد که پلیس سفیدپوست شهر مینیاپولیس ایالت مینه‌سوتا پس از دستگیری و دستبند زدن به فلوید رنگین پوست۴۶ ساله، بیش از ۸ دقیقه با زانو به گردن وی فشار آورد، در حالی که او مدام می‌گفت "نمی‌توانم نفس بکشم"؛ جمله ای که به یکی از شعارهای اصلی معترضان خشمگین به قتل این شهروند سیاهپوست در سراسر آمریکا و کشورهای مختلف تبدیل جهان شد.  

خشونت پلیس آمریکا علیه سیاهپوستان، مساله‌ همیشگی است و مرگ فلوید جرقه‌ای برای ابراز صدها سال بی‌عدالتی در این کشور شده است.  

310311
 

کد خبر 1396313

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =