سئوالات‌تان درباره آتش‌سوزی جنگل‌ها را مطرح کنید

جنگل های ایران دچار آتش سوزی های تکرار شونده و گسترده شده اند. دلیل این امر چیست؟ برای جلوگیری از خسارات آتش سوزی و تکرار آن چه می شود کرد؟

به گزارش خبرآنلاین، جنگل های ایران دوران سختی را تجربه می کنند. آتش سوزی های بی امان باعث شده است که تاکنون کمتر سابقه داشته است. از جنگل های خاییز در جنوب کشور تا جنگل های گلستان در شمال و کرمانشاه در غرب کشور، آتش سوزی های مکرر در امسال را تجربه کرده است.

آنطور که گزارشهای رسمی می گوید بیش از ۲۴۰ آتش سوزی در عرصه های طبیعی کشور در ماههای ابتدایی امسال داشته ایم که در جای خود رقم بزرگی است. چرا جنگل ها در آتش می سوزد؟ برای کاستن از خسارات آتش سوزی جنگل ها چه می توان کرد و نقش مردم و دولت در این میان چیست؟

برای رسیدن به پاسخ این پرسشها، سه شنبه این هفته ۲۰ خرداد ۹۹ با علی بالی معاون دفتر زیستگاه‌ها و امور مناطق سازمان حفاظت محیط زیست و سایر کارشناسان سازمان محیط زیست در کافه خبر گفتگو خواهیم کرد.

اگر شما هم درباره آتش سوزی جنگلها سئوالی دارید می توانید در قسمت کامنت این مطلب، سئوال خود را مطرح کنید تا از مهمانان کافه خبر پرسیده شود.

۴۷۲۳۱

کد خبر 1396508

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • امین IR ۱۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
  3 0
  چرا بعد این همه سال و دزدیا و اختلاص ها ایا پولی نیست دستگاه دمنده بخرن تعداد بالا واسه اتش شوزیا ؟ چطوره هلیکوپتر مخصوص اتش خاموش کردن نداریم ؟/
 • IR ۱۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
  0 0
  ضمن قدردانی از سازمان جنگل ها پیشنهاد دارم جنگل های کشور در برخی مکانها جاده های خاکی به فاصله چند کیلومتر طول و عرض کشیده شود و در صورت آتش سوزی آنها بهم نرسند. البته این عمل درست است هزینه دارد اما مزایای زیادی دارد. مثلا مثلا نزدیک به قله ای بصورت دایره ای و وصل به هم انجام داد.
 • آریا IR ۱۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
  0 0
  چرا متولیان امر برنامه و اعتباری برای پیشگیری از رخداد آتش سوزی در عرصه‌های منابع طبیعی ندارند؟ عرصه ها با درصد پوشش علوفه‌ای،درختی و درختچه ای مشخص و پیش بینی وقوع آتش سوزی هم قابل پیش بینی است. اگر برنامه و اعتبار لازم پیش‌بینی و به استانها اعلام و بر نحوه اجرای دقیق تأکید و نظارت شود.میزان مقابله بسیار کمتر از هزینه ای است که برای مقابله با آتش سوزی به دولت تحمیل می شود.
 • IR ۱۸:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
  0 0
  باسلام همه این اتش سوزیها بلاهای اسمانیست که عمل ورفتارغیرقرانی واختلاف طبقاتی وثروت اندوزی نگاه نکردن ورحم نکردن بهمدیگراست
 • اسی IR ۰۸:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
  0 0
  با کبریت آتش روشن می کنند یافندک