مدیرکل منابع طبیعی همدان از احتمال آتش سوزی مراتع استان همدان خبر داد

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان گفت: با بالا رفتن پوشش گیاهی در مراتع استان، احتمال حریق بیش از گذشته افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از همدان ؛ اسفندیار خزایی در گفتگویی با اعلام اینکه با افزایش پوشش گیاهی و افزایش بارش‌های جوی در بهار امسال، مراتع استان پوشش گیاهی بیشتری دارند، افزود: با گرم شدن هوا احتمال آتش سوزی در مراتع استان بیش از گذشته احساس می شود.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته ۲۰۰ هکتار از مراتع استان همدان دچار آتش سوزی شد، که امسال نیز باگرم شدن هوا در هفته‌های اخیر و افزایش حضور مردم در مراتع استان و دخالت‌های انسانی، روزانه نزدیک به ۱۰ مورد حریق در مراتع استان گزارش میشود.

خزایی تصریح کرد: کارشناسان منابع طبیعی برآورد کرده اند با آتش سوزی مراتع بیش از ۹۵ درصد موجودات زنده در هر منطقه نابود می‌شود و خسارت‌های آتش سوزی به مراتع غیر قابل جبران خواهد بود.

اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان در ادامه با صدور اطلاعیه‌ای از عموم مردم طبیعت دوست دعوت کرده است با حضور مسئولانه در طبیعت، از بروز حریق در جنگل‌ها و مراتع پیشگیری کنند.

در این اطلاعیه همچنین آمده است با توجه به افزایش دمای هوا و حضور مردم در طبیعت در روزهای آتی و احتمال بروز حریق در جنگل‌ها ومراتع، بهتر است در طبیعت آتش روشن نکنیم و در صورت وقوع حریق بلافاصله با شماره ۱۵۰۴ تماس گرفته و سعی در خاموش کردن آتش کنیم.

46

کد خبر 1396574

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =