مسابقه‌ داستانی با موضوع کرونا برای پزشکان و پرستاران

مسابقه ادبی «کروناداستان»، از تمام فعالین در عرصه پزشکی و پرستاری درخواست دارد تا خاطرات و اتفاقاتِ خوشایند و ناخوشایندی را که در این ایام رخ داده است، در قالب یک داستان به این رویداد ارسال کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، فراگیرشدن ویروس کرونا، پیامدهای مختلفی به همراه آورد و جوامع بشری را تحت تاثیر قرار داد. یکی از جنبه‌های مختلف این تاثیر، تجربه‌های تلخ و شیرین و حسرت‌باری بود که شاغلین و دانشجویان رشته‌های مرتبط با سلامت، از پرستاران و پزشکان تا دانشجویان این رشته‌ها، ازسر گذراندند که مرگ‌های تلخ و اندوه‌بار تا بهبودهای سخت و نفسگیر را دربرمی‌گیرد.

جشنواره ادبی «کروناداستان»، بهانه‌ای برای ثبت این تجربه‌های منحصربه‌فرد است تا ضمن ثبت آن‌ها به بهترین‌ها جوایزی اهدا کند. این آثار در دو قالب ادبیِ داستان کوتاه، یا روایت و دو بخش شاغلین و دانشجویان مورد برررسی قرار می‌گیرد.

«کرونا داستان» با حمایت سازمان نظام پزشکی ایران، انجمن دانشجویان پزشکی ایران (ایمسا) و موزه ملی تاریخ علوم پزشکی ایران برگزار می‌شود و در پیرنگ‌های پیشنهادی فراخوان، عناوین جالبی چون: طنز در مواجهه با بحران، اضطراب و کرونا، جهان پس از کرونا، انبوهگی اطلاعات در پاندمی، به چشم می‌خورد.

دبیر این رویداد دکتر بابک زمانی، نورولوژیست و روزنامه‌نگار است.

۵۷۲۴۵

کد خبر 1396644

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =