۰ نفر
۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰
 عون زنگ خطر را به صدا درآورد

ایسنا نوشت: رئیس جمهوری لبنان امروز (یکشنبه) خواستار پایان یافتن تلاش‌ها برای ایجاد فتنه‌های مذهبی شد و تعرض به نماد مذهبی هر گروه و طایفه‌ای را تعرض به کل لبنان قلمداد کرد.

 روزنامه الیوم السابع چاپ مصر نوشت، میشل عون، رئیس جمهوری لبنان در واکنش به تلاش‌ها برای ایجاد فتنه‌های مذهبی از مسؤولان کشورش خواست به فتنه با هدف ضربه زدن به مقدسات دینی و مذهبی پایان دهند.

عون با تاکید بر اینکه تعرض به نماد مذهبی هر طایفه‌ای تعرض به کل لبنان است و قدرت این کشور در وحدت ملی آن نهفته است، خواستار کنار گذاشتن اختلافات سیاسی و بازگشت به تلاش به منظور بیرون کشیدن کشور از عمق بحران‌های پی در پی شد.

عون در توییتی نوشت: آنچه شب گذشته رخ داد زنگ هشدار بود، با توهین و حمله به زندگی شایسته‌ای نمی‌رسیم زیرا با زور یا خشونت کسی بر دیگری پیروز نمی‌شود و این حق جوانان ماست که به آنها زندگی با عزت بدهیم نه اینکه آنها را به جنگ با یکدیگر، خونریزی و تحقیر مقدسات سوق دهیم، با حمله به نظامیان، مغازه‌ها و مؤسسات به اهداف خود نمی‌رسیم زیرا هرگونه سرشکستگی امنیتی خدای ناکرده اگر اتفاق بیفتد به نفع کسی نخواهد بود.

سعد حریری، نخست وزیر سابق لبنان نیز در واکنش به این تنش پیش آمده توییت کرد: "خطاب به تمامی شهروندانی که اهانت به ام المومنین عائشه آنها را جریحه‌دار کرده، می‌گویم به آگاهی و خرد پایبند باشید و به دنبال هیچ‌گونه واکنشی که آرامش داخلی را به خطر بیندازد و فضا را برای گروهی نادان جهت فتنه‌انگیزی میان مردم کشور فراهم می‌کند، نباشید."

310311

کد خبر 1396648

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =