آغاز طرح سنجش تحصیلی دانش‌آموزان از تیرماه

طرح سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی دانش آموزان بدو ورود به مدرسه در ۱۴ پایگاه ثابت و سیار از نیمه دوم تیرماه در استان خراسان جنوبی آغاز می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین از خراسان جنوبی : واقعی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی دانش آموزان بدو ورود به دبستان از نیمه دوم تیرماه آغاز و تا پایان شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

او با بیان اینکه در این راستا ۱۴ پایگاه ثابت و سیار سنجش نو آموزان در استان فعال خواهد شد افزود: پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی در این طرح باید به صورت ویژه در نظر گرفته شود.

واقعی با اشاره به اینکه بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۰ نوآموز بدو ورود به دبستان امسال سنجش می‌شوند گفت: سنجش دانش آموزان توسط ۱۲۰ نفر از فرهنگیان مجرب استان در این حوزه انجام خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه هزینه این طرح ۴۰ هزار تومان است افزود: ارزیابی‌های مراقب سلامت شامل قد، وزن، مشکلات جسمی حرکتی، پوست، مو، دهان و دندان، ارزیابی بینایی، ارزیابی شنوایی و ارزیابی آمادگی تحصیلی در پایگاه‌های اولیه انجام می‌شود.

او  بیان کرد: تمام موارد بهداشتی در پایگاه‌های سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان مد نظر قرار گرفته شده و والدین نگرانی در این زمینه نداشته باشند.

واقعی با بیان اینکه غربالگری و بیماریابی در پایگاه‌های سنجش ضروری است اظهار کرد: در این میان خود اظهاری والدین در مورد این بیماری نکته مهمی است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه سطوحی که توسط افراد لمس می‌شوند باید به طور مرتب و در فواصل زمانی کوتاه و بر اساس دستورالعمل‌های وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا ضد عفونی شوند بیان کرد: تهویه مناسب در تمامی نقاط پایگاه‌های سنجش باید برقرار باشد.

او  با بیان اینکه استفاده از ماسک و دستکش در مدت زمان حضور در پایگاه‌ها ضروری است گفت: در تمام پایگاه‌ها باید فضایی را برای اتاق انتظار در نظر گرفته شود و خانواده‌ها در هنگام مراجعه به پایگاه‌ها پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

46

کد خبر 1396686

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =