هزینه ۱۹ میلیارد ریالی برای درمان معتادان خراسان شمالی

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی با اشاره به فعال بودن ۵ کمیته در راستای مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: در کمیته درمان یک میلیارد ۹۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

به گزارش خبرآنلاین از بجنورد: سعید آیتی ظهر امروز در شورای مبارزه با مواد مخدر استان که در محل استانداری خراسان شمالی برگزار شد با اشاره به فعال بودن ۵ کمیته در راستای مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: در کمیته درمان یک میلیارد ۹۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی از فعالیت ۱۵۹ مرکز ترک اعتیاد در خراسان شمالی خبر داد و ادامه داد: تعداد بیماران این مراکز ۲۷ هزار و ۲۲۶ نفر است.

وی از فوت ۳۲ نفر به علت مصرف مواد مخدر در سال ۹۸ خبر داد و افزود: اجرای طرح کاهش آسیب اعتیاد برای کارتن خواب‌ها و راه اندازی مرکز جامع درمانی اعتیاد زیر نظر بهزیستی ازجمله برنامه‌های ما برای سال ۹۹ است.

آیتی با اشاره به راه اندازی مرکز ماده ۱۶ بانوان گفت: تهیه شناسنامه خرده فروشان در سطح استان از دیگر برنامه‌های ماست تا بتوانیم جلوی توزیع بیشتر مواد مخدر را بگیریم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی پاکسازی مناطق آلوده شهر، ناامن کردن پاتوق‌ها و افزایش اقدامات مقابله‌ای برای کشت خشخاش را از جمله برنامه‌های پیش رو در سال ۹۹ دانست و تاکید کرد: برای پیشگیری از توزیع و مصرف مواد مخدر پیش‌نویس سند توسعه پیشگیری از اعتیاد آماده شده و آماده ابلاغ است.

وی افزود: جلسات متعددی با دانشگاه‌ها برای استفاده از ظرفیت اساتید در راستای کاهش اعتیاد برگزار شده است.

آیتی ادامه داد: دو تفاهم نامه در دانشگاه بجنورد با موضوع بررسی آمار اعتیاد در بین کارکنان دولت و آمار مصرف مواد مخدر در بین دانشجویان استان منعقد شده است که تا تیرماه به بهره برداری می‌رسد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی در پایان از آموزش ۲۰۷ هزار ۸۷۲ نفر در خانه از طریق صدا و سیما پیرامون اعتیاد خبر داد و گفت: ۲۳۸ هزار و ۶۶۸ نفر از نیز در کلاس‌های آموزشی آموزش و پرورش شرکت کرده‌اند.

48

کد خبر 1396742

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =