ضرورت توسعه عمرانی و افزایش طرح های سالم سازی دریا در گیلان

استاندار گیلان با تأکید بر ضرورت توسعه عمرانی و افزایش طرح های سالم سازی دریا، گفت: انجام فعالیت های فرهنگی در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش خبرآنلاین از رشت : ارسلان زارع عصر شنبه در دومین جلسه ستاد ساماندهی سواحل و تفرجگاه‌ها با اشاره به اینکه وجود دریا فرصتی برای توسعه استان محسوب می‌شود، اظهار کرد: گیلان دارای ۲۸۰ کیلومتر نوار ساحلی و شهرستان ساحلی است.

وی با تأکید بر لزوم تهیه و تدوین برنامه‌های فرهنگی متناسب با اعتقادات و باورهای دینی در کنار بهره مندی از ظرفیت سواحل برای ایجاد نشاط اجتماعی، افزود: رعایت عفاف و حجاب و شئونات اسلامی نیز در سواحل الزامی است.

استاندار گیلان با اشاره به شیوع ویروس کرونا و سبک جدیدی در زندگی مردم، گفت: باید برای بهره مندی از مواهب طبیعی و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا سبک جدید بهره مندی از این ظرفیت‌ها فرهنگ سازی شود.

وی به اقدامات فرهنگی انجام شده در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا نیز اشاره و تصریح کرد: پویش در خانه بمانیم، رعایت اصل فاصله گذاری اجتماعی، پرهیز از سفرهای غیرضروری و حضور مردم در منازل در روز طبیعت برخی از این اقدامات است.

زارع تأکید کرد: باید با رویکرد ایجابی و اجرای فعالیت‌های فرهنگی، دینی و ارزشی فضایی سالم، امن و بانشاط را در سواحل و تفرجگاه‌ها فراهم و عفاف و حجاب را نیز ترویج کنیم.

وی با اشاره به بروز ناهنجاری‌هایی از سوی برخی گردشگران گفت: لازم است با عوامل بروز ناهنجاری، برخوردی صحیح صورت گیرد.

استاندار گیلان بر ضرورت توسعه عمرانی و افزایش طرح‌های سالم سازی در سواحل تاکید کرد و افزود: اجرای فعالیت‌های مؤثر با رویکرد تلفیقی همراه با نظارت مستمر از راهکارها در حوزه فرهنگ عفاف و حجاب است که باید مورد توجه همه دستگاه‌ها قرار گیرد.

وی با تأکید بر تدوین سیاست‌های پیشگیرانه در مواجهه با حوادث و تلفات انسانی به ویژه نواحی ساحلی، ادامه داد: محافظت از جان گردشگرانی با جدیت دنبال شود و در کنار استقرار تیم‌های امداد و نجات در طرح‌های سالم سازی دریا، تجهیز آنها به امکانات کافی، انجام حمایت‌های لازم از منجیان غریق، آگاهی به مردم از خطرات استفاده از مناطق ساحلی غیر از طرح‌های سالم سازی دریا و در عین حال ترغیب هم وطنان به شنا در مناطق مشخص شده، مورد توجه باشد.

زارع با اشاره به کاهش هفت درصدی شمار غرق شدگان در سواحل گیلان طی سال گذشته نسبت به سال ماقبل علیرغم افزایش شمار گردشگران در نواحی ساحلی استان، بیان کرد: کاهش شمار غرق شدگان در سال جاری باید در دستور کار باشد.

وی با اشاره به اشتغال حدود ۲۵ درصد از جمعیت استان در فعالیت‌های مرتبط با گردشگری، گفت: همکاری دست‌اندرکاران بخش گردشگری با فعالان حوزه بهداشتی در رعایت دستورالعمل‌های مراقبتی و اجرای دقیق و مؤثر آنها، هم زمینه بهره مندی مردم از لذت استفاده از دریا در عین سازگاری با کرونا را فراهم می‌سازد و هم کسب و کارهای این بخش را رونقی دوباره می‌بخشد.

48

کد خبر 1396769

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =