۰ نفر
۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۷
نقشه راه صادرات استان زنجان تهیه شود

استاندار زنجان، بر لزوم تهیه و تقویت نقشه راه صادرات استان زنجان تاکید کرد و گفت: باید این مهم تهیه شده و کارها به جلو حرکت کند.

به گزارش خبرآنلاین از زنجان :  بفتح الله حقیقی قبل از ظهر یکشنبه در جلسه ستاد رفع موانع تولید در محل اتاق بازرگانی زنجان، با بیان اینکه همه مدیران استان باید از ورود به حاشیه پرهیز کنند و تمام وقت و پتانسیل خود را برای پیشبرد برنامه‌ها به کار بگیرند، گفت: وجود مانع از تحقق اهداف و برنامه‌ها شده و روند توسعه استان را با مانع رو به رو می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه با مدیران حاشیه ساز برخورد جدی خواهد کرد، افزود: مدیری که کار خود را رها کرده و حاشیه پردازی کند را تغیر خواهیم داد.

استاندار زنجان، تحقق اهداف شعار سال را از الزامات تیم مدیریتی استان عنوان کرد و گفت: برای تحقق شعار سال باید اقدام اساسی انجام بدهیم و در این میان باید گرفتار کار شده و به حاشیه نپردازیم.

حقیقی با بیان اینکه تحقق جهش تولید با شعار محقق نمی‌شود، ابراز داشت: شعار سال باید به شکل جامع و هدفمند عملیاتی شود و برای جذب سرمایه گذاری دستگاه‌های اجرایی از موازی کاری جلوگیری کنند.

وی با بیان اینکه توسعه و پیشرفت استان در بخش های مختلف نیازمند داشتن تعصب کاری است، ادامه داد: داشتن تعصب و وجدان کاری باعث تقویت ساختارها و فرایندها شده و روند فعالیت‌ها چابک شده و کارها بهتر جلو می‌رود.

استاندار زنجان، با بیان اینکه عرصه‌های مختلف تولیدی، صنعتی و اداری در کشور نیازمند جهش و تولید است و باید چابک سازی در این زمینه‌ها صورت بگیرد، گفت: شرایط امروز کشور بسیار حساس است و باید همه برای تحقق شعار سال حرکت جهادی داشته باشیم.

حقیقی با بیان اینکه استان زنجان بیش از ۶۰ هزار بافنده فرش دستباف دارد، افزود: با این وجود فرش زنجان به نام استان‌های دیگر صادر می‌شود و باید مشکل حل شود.

وی محصول زیتون زنجان استان دارای کیفیت خوبی است، گفت: ۴۰ درصد تولید زیتون کشور متعلق به استان است ولی همچنان نامی از زیتون استان در کشور وجود ندارد.

حقیقی، تصریح کرد: اگر به دنبال ایجاد شهرک تخصصی زیتون در گمرک استان هستیم باید اتاق بازرگانی استان طرح و برنامه بیاورد.

استاندار زنجان، به فعالیت بنگاهها و تعاونی خود ساخته در استان اشاره کردو گفت: باید ارگان‌های متولی قانونی برای فعالیت این بنگاه‌ها تهیه کنند.

حقیقی بر لزوم تهیه و تقویت نقشه راه صادرات استان تاکید کرد و گفت: باید این مهم تهیه شده و کارها به جلو حرکت کند.

وی بر عملیاتی شدن نقشه راه سرمایه‌گذاری در استان تأکید کرد و افزود: باید اداره دارایی و اقتصادی استان این مهم را هر چه زودتر عملیاتی کند.

48

کد خبر 1396777

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =