ویروس کرونا یک ویروس معمولی نیست و قدرت سرایت بسیار بالایی دارد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: ویروس کرونا یک ویروس معمولی نیست و قدرت سرایت بسیار بالایی دارد، اگر رعایت نشود ممکن است به صورت تصاعدی شاهد افزایش شمار بیماران باشیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از وب دا ،دکتر مجید شیرانی  در بخش خبر ۲۰ صدا و سیمای مرکز استان چهارمحال و بختیاری، گفت: کلیه اقدامات حوزه بهداشت و درمان در بحث مبارزه با بیماری کرونا باید در دو بستر ایجاد محدودیت‌ها و خودمراقبتی انجام شوند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با اشاره به اینکه این روزها ایجاد محدودیت‌ها برداشته شده‌اند، موضوعی که به خواست استان نبود و البته قرار هم نبود تا پایان ادامه داشته باشد، افزود: آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که یکی از بسترها از بین رفته و اگر بستر دوم که همان خودمراقبتی از سوی مردم است نیز از بین برود ممکن است با افزایش انفجاری ویروس کرونا مواجه شویم.
وی خاطرنشان کرد: چهارمحال و بختیاری نسبتا در بحث مبارزه با کرونا خوب عمل کرده و مردم نهایت همکاری را داشته‌اند اما همچنان جای نگرانی وجود دارد، چون رفتارهایی طی روزهای گذشته از مردم استان شاهد بودیم که باعث افزایش تعداد مبتلایان شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد اضافه کرد: قالب موارد گرفتار به کرونا در استان چهارمحال و بختیاری در تجمعات متراکم، در محیط های سربسته و در مدت زمان طولانی بوده است، در چند روز اخیر بیش از ۲۰ نفر از افراد مبتلا مربوط به یک جشن عروسی بودند یا در یکی دیگر از شهرستان‌های این استان که در روزهای گذشته وضعیت قرمز پیدا کردند بیشتر گرفتارشدگان به کرونا مربوط به یک جشن عقد بودند.
وی با تاکید بر اینکه اگرچه مصوبه ستاد استانی کرونا این بود که هیچ تفرجگاه و پارکی در چهارمحال و بختیاری باز نباشد ، گفت: اما علی‌رغم آنکه این اماکن بسته هستند و هیچ سرویسی ارائه نمی‌دهند، اما در هر حال مردم مراجعه کرده و اقدام به برپایی چادر می‌کنند، نمی‌توان جلو مردم را گرفت لذا تقاضا داریم مردم خود به فکر سلامتیشان باشند.
دکتر شیرانی در بخش دیگر از سخنان خود تصریح کرد: ظرفیت تولید ماسک استاندار در کشور محدود است و اولویت با مراکز بهداشتی و درمانی و اداراتی است که خدمات عمومی ارائه می‌دهند، در حال حاضر وضعیت به نسبت قبل بهتر شده است ولی تاکید می‌کنم در این شرایط حتما نباید ماسک استاندارد استفاده شود، استفاده از ماسک‌های پارچه‌ای هم مفید است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد بیان داشت: شعار این روزهای ما باید این باشد، من ماسک می‌زنم به خاطر تو، تو ماسک می‌زنی به خاطر من.

46

کد خبر 1396903

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =