ترامپ بیشترین نیاز را به یک مذاکره صوری دارد، او نیاز دارد تهران آرام باشد!

رئیس جمهور آمریکا از تهران برای مذاکره دعوت کرد و آزادی مایکل وایت، کهنه سرباز آمریکا را نشانه امکان امضای توافق دو کشور دانست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، صالح قزوینی در یادداشتی با عنوان « جدی بودن ترامپ در مذاکره با ایران » در روزنامه الرای الیوم نوشت:

این دعوت به مذاکره از سوی ترامپ نخستین بار نیست که صورت می‌گیرد و هر بار تهران به دعوت ترامپ اهمیتی نمی دهد.

در پاسخ به این که چرا ترامپ با وجود آگاهی از واکنش ایران هربار دست به این اقدام می زند، باید گفت او احمق نیست بلکه این امر عملگرایی غربی نام دارد و در کنار آن او هربار از ایرانی ها دعوت می کند شاید به یکی از آنها پاسخ مثبت داده شود و هم زمان او تلاش می کند ایرانی ها را در تنگنا قرار دهد و جامعه بین المللی را علیه آنها برانگیزد.

امروز ترامپ بیشترین نیاز را به یک مذاکره صوری دارد. او نیاز دارد تهران آرام باشد و هیچ اقدامی انجام ندهد که باعث در تنگنا قرار گرفتنش شود و هم زمان بر نتایج انتخابات تاثیر بگذارد.
اما تهران به خوبی می داند فرصت کنونی بهترین فرصت برای وارد آوردن فشار بر ترامپ، بازگردادن او به توافق هسته ای و لغو تمامی تحریم ها است از این رو تنها به ارسال نفتکش به ونزوئلا اکتفا نخواهد کرد، اقدامی که ترامپ را در برابر ملتش در تنگنا قرار داد.

پیش بینی می شود تهران گام های دیگری بردارد که چه بسا در راس آنها نقض قانون سزار علیه سوریه باشد و این همان چیزی است که تهران می خواهد؛ یعنی نقض محاصره علیه خود و متحدانش و شکستن غرور و سلطه طلبی ترامپ.
از این رو چنانچه ترامپ بخواهد تهران از در تنگنا قرار دادن او دست بردارد و مانع پیروزی او در انتخابات نشود، باید به جای دعوت به مذاکره به توافق هسته ای بازگردد و تحریم ها را لغو کند. در آن زمان ممکن است تهران با مذاکره موافقت کند.
 

310 310
کد خبر 1397007

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 3
 • IR ۱۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
  13 29
  ایران باید برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برنامه آتش بازی خاصی داشته باشه!
 • Yalda SE ۱۵:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
  5 5
  شایدم امریکا خودش در تنگناست البته نه همه امریکایی ها.
 • بهروز IR ۱۶:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
  4 4
  پاداش کلوخ انداز را سنگ است
  • AE ۱۷:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
   12 6
   اینجا حومه خرم آباد و الیگودرز...
 • عباس IR ۰۷:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
  1 8
  مازمانی آرام میگیریم که یک فرمانده ارشد ارتش امریکا را را به درک واصل کنیم.ما هنوز انتقام خون شهید سلیمانی را نگرفته ایم.
 • محمد قاسمی US ۱۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
  0 0
  فرصت ها همچون پاره های ابر در حال گذر هستند