برپایی نمایشگاه «نمی‌توانم نفس بکشم» با حضور هنرمندان ۲۷کشور

نمایشگاه کارتون «نمی‌توانم نفس بکشم» با نمایش آثار هنرمندان بین‌المللی از ۲۷ کشور در حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سیدمسعود شجاعی، مسئول واحد تجسمی حوزه هنری انقلاب اسلامی در تشریح برپایی این نمایشگاه گفت: بعد از اتفاق تلخ و ناگوار در آمریکا برای جورج فلوید شهروند آمریکایی، یک پویش بین‌المللی به نام نمی‌توانم نفس بکشم برای اعتراض به نژادپرستی به راه افتاد.

وی افزود: پیش از این هم اتفاقات شبیه به این مورد در کشور آمریکا رخ داده بود اما متأسفانه مورد حمایت رسانه‌ها قرار نگرفت و بازتاب رسانه‌ای کمی داشت.

شجاعی در ادامه گفت: همچنین آمار ویروس کرونا در این کشور به گونه‌ای است که ۷۰درصد از جانباختگان سیاه پوست هستند چراکه سفید پوستان بیشتر از خدمات بهداشتی بهره می‌برند و این نشان دهنده تبعیض نژادی در حوزه بهداشتی برای شهروندان این کشور است.

مسئول واحد تجسمی حوزه هنری انقلاب اسلامی به واکنش رئیس جمهور کشور آمریکا در این خصوص اشاره و ابراز کرد: واکنش رئیس جمهور آمریکا در مورد قتل جورج فلویید حرکت خصمانه‌ای بود که خشم مردم آمریکا خصوصا سیاه پوستان را بر انگیخت و هم اکنون نیز درحال تظاهرات در سطح خیابان‌ها هستند و این اتفاق به گونه‌ای رقم خورد که مردم معترض وارد کاخ سفید شدند.

شجاعی ادامه داد: به‌عنوان یک اتفاق جدی، این موضوع مورد توجه قرار گرفت و نیاز به یک واکنش سریع در سطح بین‌المللی برای اعلام این اعتراض بود و بهترین زبان برای گفتن این اعتراض زبان کاریکاتور است. پس از سخنرانی مقام معظم رهبری در خصوص از هم پاشی دولت آمریکا و اشاره به قتل آن شهروند آمریکایی، طبق هماهنگی های انجام شده مقرر شد تا یک نمایشگاه با عنوان نمی‌توانم نفس بکشم در سطح بین‌المللی برگزار شود.

مسئول واحد تجسمی حوزه هنری انقلاب اسلامی گفت: تا کنون از ۲۷ کشور در این رویداد شرکت کردند و بیش از ۷۰ اثر از هنرمندان بین‌المللی به دبیرخانه این رویداد در حوزه هنری انقلاب اسلامی ارسال شده است.

شجاعی در پایان تأکید کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده نمایشگاه آثار ارسال شده ساعت ۱۱ صبح چهارشنبه ۲۱ خرداد ۹۹ در محوطه بیرونی گالری‌های حوزه هنری برپا می‌شود.

۲۵۸۲۵۸

کد خبر 1397033

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =