شما نظر دادید: از برخورد قضایی تا مجازات حبس برای کودک‌آزاری

برخی از مخاطبان خبرآنلاین گفتند که خشونت‌ علیه کودکان جنسیت نمی‌شناسد و هم زن و هم مرد ممکن است کودک‌آزاری کنند.

به گزارش خبرآنلاین، این روزها اخبار عجیب و غریبی از سوءاستفاده والدین از کودکان‌شان در شبکه‌های اجتماعی به گوش می‌رسد؛ از پدری که با تمرینات سخت ورزشی می‌خواهد فرزندش سلبریتی شود و در این راستا تبلیغات فراوانی می‌کند تا مادری که چند روز پیش دستگیر شد، ‌چون فرزندش را جلوی دوربین کتک می‌زد و از مردم می‌خواست برای متوقف کردنش به حسابش پول واریز کنند.

خبرآنلاین از مخاطبان خود پرسید که «به نظر شما با چنین سوء‌استفاده‌هایی از کودکان چطور باید برخورد کرد؟ راه جلوگیری و توقف این‌گونه رفتارها چیست؟» تعدادی از پاسخ‌ها را می‌توانید در ادامه بخوانید:

برخی از مخاطبان گفتند که این نوع خشونت‌ها جنسیت نمی‌شناسد و هم زن و هم مرد ممکن است کودک‌آزاری کنند. کاربری در این باره می‌نویسد که «به موقع از راه رسید تا یک سری خانمها که روی موضوع رومینا موج سواری می‌کردند، از روی موج تشریف بیارند پایین و توهم نزنند که زنان همگی فرشته اند مردان همگی دیو و هیولا. در میان زنان همان اندازه مریض و مشکلدار داریم که در میان مردان داریم.» و همچنین کاربر دیگری نوشت، «این هم ورژن زنانه "پدر رومینا"، تا مردم متوجه بشوند خباثت و شرارت زن و مرد ندارد.» و مخاطب دیگری نوشت: «از امثال پدر رومینا و مادر بنیامین در جامعه باز هم هست. اگه این‌هایی که شناخته شده‌اند مجازات سنگین بشوند و حق حضانت از آن‌ها سلب بشود، آن وقت شاید تعدادشان در جامعه کم بشود. ضمن این که نمی‌شود از نقش کمرنگ مادر رومینا و پدر بنیامین هم چشم پوشی کرد. اگر این افراد و مشابه این افراد از مسئولیت خودشان شانه خالی نکنند میدان تاخت و تاز برای امثال پدر و مادر سنگدل فراهم نمیشود.»

یکی از مخاطبان در جواب مخاطب دیگری که نوشته بود«مادر باید درمان شود»، نوشت: «مادر باید اعدام شود.»

پیشنهاد دیگری که مخاطبان خبرآنلاین داشتند، «ٰتمرینات سخت و دشوار برای پدری که دنبال قهرمان پروری فرزندش است و اعمال مشت و لگد روزانه برای مادر کودک آزار کمترین مجازات قوه قضائیه به نیابت از جامعه برای اینگونه والدین است سلب صلاحیت قیمومیت کودک هم که قطعی» بود و دیگر مخاطب هم چنین نظری داشت: «به نظر بنده این زن باید به شدت مجازات شود. اگر مجازات سنگینی شود درس عبرتی برای دیگران هم رقم میخورد. ثانیا باید حداقل مجازات پنج سال حبس برای این زن در نظر گرفته شود. از دیوان عالی کشور تقاضای دارم هرچه زودتر این زن را مجازات کنند.»

اما یکی از مخاطبان نظر کاملا متفاوتی داشت و کودک آزاری اینستاگرامی را دلیل فقر خانواده دانسته بود: «شاید وضع اقتصادی بسیار بدی دارد و مجبور است از این روش برای سیر کردن همان بچه استفاده کند خیلی درد ناک است، حالا دلیلش هر چه می خواهد باشد.»

مخاطب دیگری دلیل کودک آزاری را چیز دیگری معرفی کرد: «وقتی دخترهای مجرد که تنها زندگی می‌کنند روا از جامعه طرد می‌کنید و همه را مجبور به ازدواج و بچه داری می کنید، تفاوت‌ها و توانمندی‌ها را  درک نمیکنید و سنتی فکر می کنید، نتیجه این میشود.»

۲۳۵۲۱۲

کد خبر 1397106

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =