تکمیل قطار برقی مشهد-گلبهار-چناران نیازمند اختصاص اعتبار است

نماینده مردم چناران، طرقبه و شاندیز در مورد آخرین وضعیت پروژه قطار برقی مشهد-چناران- گلبهار توضیحاتی داد.

به گزارش خبرآنلاین از خراسان رضوی : حسین عباس‌زاده امامی اظهار داشت: جلسه‌ای با معاون پرورشی آموزش و پرورش و جلسه دیگری با معاون نوسازی مدارس کشور داشتیم تا در حوزه پروژه‌های آموزشی مناطق چناران و گلبهار بتوانیم تحولی ایجاد کنیم.

نماینده چناران در مجلس شورای اسلامی گفت: چند کار را در منطقه باید دنبال کنیم؛ یکی از موارد قطار برقی مشهد- گلبهار- چناران است که بزرگترین پروژه درون استانی خراسان رضوی است و از سوی دیگر آزادراه مشهد- چناران- قوچان را نیز دنبال هستیم که فاز نخست آن کلنگ‌زنی شده و قرار است ۷۰ درصد آستان قدس و ۳۰ درصد دولت مشارکت داشته باشد. 

عباس‌زاده امامی گفت: روند این پروژه کمی کند است که باید تسریع شود؛ مورد دیگری که مهم است بحث ارتقاء گلبهار است که بزرگترین مجتمع‌های مسکونی مهر را دارد و حدود ۴۰۰۰۰ واحد مسکن مهر در این منطقه وجود دارد و جمعیت نیز روزافزون است و باید توجه ویژه‌ای به گلبهار است.

وی افزود: مصوبه هیئت وزیران دهم را برای گلبهار داریم و دولت یازدهم و دوازدهم نیز بر این مسئله صحه گذاشته‌اند؛ استاندار خراسان رضوی نیز قول داده‌اند که بحث ارتقاء این شهرستان در دستور کار قرار گیرد.

نماینده مردم چناران، گلبهار و طرقبه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید این مسئله مجددا در هیئت دولت مطرح و تائید گردد؛ استاندار خراسان رضوی در صحبت اخیر خود عنوان کردند تا یک ماه آینده گلبهار تبدیل به شهرستان می‌شود.

عباس‌زاده امامی تصریح کرد: با این ارتقاء، سه بخش به شهرستان‌های ما اضافه می‌شود؛ یکی بخش گلمکان؛ چناران نیز دو بخش به آن اضافه می‌شود که شامل «سیدآباد» و «رادکان» است و امیدواریم سریع‌تر گلبهار به شهرستان تبدیل شود و استاندار خراسان رضوی نیز قول این مسئله را داده‌اند.

وی عنوان کرد: در طرقبه و شاندیز نیز پروژه‌هایی داریم که یکی از مهمترین آنها «پدیده شاندیز» است که مشکلات عدیده‌ای دارد و اکنون نیز وارد بورس و فرابورس شده و اکنون سهامداران دلگرمی خاصی دارند که سهام آنها خرید و فروش می‌شود و خداراشکر  مشکلات قضایی آن نیز تا حدودی برطرف شده است.

وی با اشاره به اینکه پدیده یک برند و پروژه کشوری است و از سراسر کشور سهامدار دارد بیان کرد: هر کمکی در این حوزه از دستمان بربیاید دریغ نمی‌کنیم.

عباس زاده امامی گفت: در طرقبه نیز پروژه‌هایی را دنبال می‌کنیم؛ براساس آمار ۳۵ میلیون زائر سالانه وارد مشهد مقدس می‌شوند و طرقبه نیز تنفسگاه مشهد است و افراد زیادی که به مشهد سفر می‌کنند به طرقبه نیز سفر می‌کنند؛ بحث ۵۰۰۰ هکتار از اراضی منطقه مطرح است و تعامل خوبی با شهرداری مشهد داریم که بحث تصرف آنها صورت نگیرد تا دغدغه ذهنی شهروندان برطرف شود.

وی افزود: برای ترافیک طرقبه باید فکری عاجل صورت بگیرد؛ موارد دیگری نیز در طرقبه و شاندیز مطرح است که باید سریعا در دستور کار قرار گیرد.

نماینده مردم چناران در مجلس شورای اسلامی گفت: بحث حمل و نقل درون شهری گلبهار و بیمارستان این شهرستان نیز در دستور کار است و باید تجهیزات بیمارستانی گلبهار تکمیل شود زیرا اکنون حدود ۴۰ درصد بیمارستان این شهر پیشرفت فیزیکی داشته است.

عباس زاده امامی گفت: در مورد آرامستان گلبهار نیز باید تمهیداتی اندیشیده شود زیرا موقعیت فعلی آرامستان مناسب نیست و باید جابجایی صورت گیرد.

وی افزود: در حوزه گردشگری چناران و گلبهار و گلمکان و طرقبه و شاندیز باید تمهیدات ویژه‌ای اندیشیده شود؛ این شهرستان‌ها به مشهد بسیار نزدیک هستند و می‌توان از ظرفیت گردشگری این مناطق برای زوار استفاده کرد؛ این شهرستانها مناطق بکر و خوش آب‌وهوای زیادی دارد و باید بحث فرهنگی این مناطق نیز تقویت شود.

عباس‌زاده امامی گفت: بحث گردشگری منطقه بسیار ویژه است؛ اخلمد و چالیدره را در این منطقه داریم که باید مورد توجه ویژه قرار گیرند.

وی در مورد آخرین وضعیت قطار مشهد-گلبهار- چناران گفت: ۳۳کیلومتر آن آماده ریل‌گذاری است و ردیف بودجه ملی دارد و بزرگترین پروژه درون شهری استانی است و نیازمند یک اعتبار ویژه است؛ از اعتبار آخرین سفر استانی هیئت دولت مقداری اختصاص یافته است و بقیه نیز باید اختصاص پیدا کند.

نماینده مردم چناران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ابتدا قرار بود پروژه، قطار برقی مشهد به گلبهار باشد و سپس چناران به آن الحاق شده است؛ کار باید شروع شود و در برخی جاها تونل‌ها نیز زده شده و یا پل‌های روگذر و زیرگذر انجام شده است اما باید دغدغه مردم برطرف شود و ایستگاه چناران نیز باید کلنگ‌زنی شود تا مردم چناران مطمئن شوند این قطار برقی به چناران نیز می‌رسد.

48

کد خبر 1397193

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =