۱۷ هزار و ۵۰۰ طلبه به بیماران کرونایی در قم خدمت رسانی کردند

دبیر ستاد حوزوی بحران و حوادث غیرمترقبه با بیان اینکه ۱۷ هزار و ۵۰۰ طلبه به بیماران کرونایی خدمت رسانی کردند، گفت: تلاش هایی که حوزویان در این ایام به عنوان کار جهادی انجام دادند برگ زرینی در تاریخ روحانیت بود.

به گزارش خبرآنلاین از قم :  حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن زمانی در اجلاسیه مدیران استانی و معاونین و مدیران مدارس علمیه مرکز استان که در سالن آیت الله حائری مرکز مدیریت حوزه های علمیه برگزار شد، اظهار داشت: تلاش هایی که حوزویان در این ایام به عنوان کار جهادی انجام دادند برگ زرینی در تاریخ روحانیت بود.

وی با تاکید براینکه طلابی که در امور جهادی شرکت کردند برای مناصب آینده حوزوی شایسته تر هستند، افزود: طلاب خواهر نیز در تغسیل جنازه های مومنات به صورت افتخارآمیز حضور پیدا کردند.

مسئول دفتر سیاسی و اجتماعی حوزه های علمیه تصریح کرد: تعمیم روحیه جهادی به طلاب و اساتید، ارسال گزارشی از فعالیت استان ها به مدیریت حوزه و جلب همکاری ۶ نهاد دیگر حوزوی باید به صورت مصمم دنبال شود.

دبیر ستاد حوزوی بحران و حوادث غیرمترقبه بیان کرد: ویروس کرونا ابتدا به ۱۵ استان وارد شد که قم نخستین استان نبود، قم نخستین شهری بود که پزشکان آن افتخار کشف کرونا را داشتند و به جای تشویق، به این شهر تهمت زده شد.

زمانی عنوان کرد: ظرفیت انجمن روانشناسی حوزه علمیه قم و مراکز روانشناختی و مشاوره ای استفاده کرده و کمیته مشاوره را با ۷۵ عضو تشکیل دادیم که بسیار موثر ظاهر شدند، با توجه به موفقیت طلاب در امر مشاوره، برخی از روسای بیمارستان ها پیشنهاد کردند که دوره های آموزشی برای مشاوره توسط حوزه برای پرستاران برگزار شود.

وی با بیان اینکه گندزدایی و آفت زدایی برای بیمارستان ها، مدارس، منازل و خیابان ها توسط طلاب انجام شد، ادامه داد: برای خدمت به جامعه لازم است انواع خدمات انتخاب شود، تنوع خدمات ما را به سمت ایجاد ۱۰ کمیته تخصصی در قم و برخی استان های دیگر سوق داد.

مسئول دفتر سیاسی و اجتماعی حوزه های علمیه افزود: به محض کشف کرونا، ستاد بحران تشکل شد، نخستین کمیته، کمیته عیادت از بیمارستان ها بود که حدود ۷۰۰ طلبه در قم ثبت نام شدند، هزار و ۲۵۰ طلبه جهادی در قم و ۱۷ هزار و ۵۰۰ طلبه جهادی در کشور در چند ماه اخیر وارد میدان شدند.

دبیر ستاد حوزوی بحران و حوادث غیرمترقبه با اشاره به خدمات طلاب به بیماران کرونایی گفت: تعدادی از طلاب به جای عیادت، همراهی با بیماران را پذیرفتند، برای توجیه طلاب ۵ ساعت دوره آموزش، ۵ ساعت دوره مشاوره و مراقبت و ۳ ساعت دوره اطلاعات پزشکی برای هر طلبه برگزار کردیم.

زمانی خاطرنشان کرد: بخشی از طلاب ما در زمینه تجهیز و تشییع مرحومین کرونا فعالیت کردند، در برخی از شهرها مشاهده کردیم که غسال ها حاضر به غسل مومنان نبودند که در این شرایط طلاب وارد میدان شدند، بررسی خانواده های محروم و امدادرسانی به آن ها نیز از دیگر اقدامات انجام شده بوده است.

48

کد خبر 1397216

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =