۰ نفر
۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰
وضعیت ترامپ خوب است؟

قتل یک سیاه پوست به دست پلیس آمریکا و واکنش عجیب ترامپ به آن این سوال را مطرح کرده است که اعتراضات اخیر تا چه اندازه می تواند آینده سیاسی ترامپ را تهدید کند؟

به گزارش خبرآنلاین، علی بیگدلی کارشناس مسائل آمریکا در پاسخ به اینکه آشوب های اخیر در آمریکا بر اثر قتل جورج فلوید چه تاثیری بر جایگاه ترامپ خواهد گذاشت گفت: اتفاقات اخیر و شورش در شهرهای آمریکا و واکنشی که کاخ سفید به آن نشان داده، می تواند بر فضای رای دهندگان دموکرات تاثیر بگذارد. اما رای دهندگان جمهوری خواه کماکان رای خود را به ترامپ خواهند داد. حزب جمهوری خواه یک رای ثابتی دارد که هر اتفاقی هم که بیفتد آنها هیچ وقت به دموکرات ها رای نخواهند داد. بخشی از رای دموکرات ها همیشه سیال است و می تواند به آن اضافه شود اما در مورد جمهوری خواهان رای سیالی وجود ندارد. اما این وضعیت ضرورتا به ضرر ترامپ تمام نخواهد شد.

وی افزود: اما با همه اینها می توان گفت اتفاقات اخیر به نفع دموکرات هاست . آنها طرفدارانی از رنگین پوستان و لاتین ها دارند و رای سیال هم دارند که می تواند به نفع آنها تمام شود. عکس العمل ترامپ و کاخ سفید رای بخش مستقل را به سبد دموکرات ها می ریزد. در این فضای کنونی رای این افراد می تواند تاثیرگزار باشد و باید ببینیم که این گروه ها تا چه اندازه تحت تاثیر قرار گرفته اند. بایدن و حزب دموکرات خیلی بر روی این وضعیت مانور نداده اند و این مایه تعجب است. آنها نخواسته اند از معترضان و خشونت ها جانب داری کنند. اما مطمئن هستند که این نوسانات طبیعتا بخشی از آراء را به سمت آنها سرازیر می کند و افکار عمومی به سمت آنها می رود. بایدن کاریزمای چندانی ندارد اما به خاطر سابقه سیاسی طولانی که معاون روسای جمهوری آمریکا بوده، به هر حال به عنوان کاندیدای دموکرات ها انتخاب شده است. هر چند او به خاطر سن و شخصیتش خیلی مطلوب نباشد اما دموکرات ها راهی جز اینکه به او رای بدهند هم ندارند.

مشروح این گفتگو را اینجا بخوانید.

310311

کد خبر 1397240

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۷:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
  8 0
  به ما مربوط نیست. این باید دل نگرانی مردم امریکا باشد
 • ب IR ۲۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
  1 5
  جریان غربگراتاقبل ازتظاهرات ضدنژادپرستی دایمابرعلیه ترامپ می نوشتندامابعدتظاهرات گسترده حالاحامی ترامپ شدند وازپیروزی ترامپ صحبت میکنند