آماده باش بیمارستان‌ها برای مبارزه با پیک دوم احتمالی کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: بیمارستان‌های استان باید در حالت آماده باش باشند و برای وقوع هر پیکی از کرونا آمادگی همه جانبه خود را حفظ کنند.

به گزارش خبرآنلاین از لرستان، «محمدرضا نیکبخت» افزود: برای مبارزه با پیک دوم احتمالی شیوع ویروس کووید ۱۹ باید معاون درمان دانشگاه برای بستری بیماران احتمالی، بیمارستان‌های استان را در حالت آماده باش نگه دارد و برای وقوع هر پیکی آمادگی همه جانبه خود را حفظ کنیم.

وی تصریح کرد: ما همه چیز را برای مردم می‌خواهیم و خدمت در راه سلامتی مردم از وظایف ما است و باید در مسئله شیوع کرونا هماهنگ و با هدف حرکت کنیم تا مانند چند ماه گذشته شاخص باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهار کرد: تاکنون در برابر مهار، کنترل، بهبود بیماران و مبارزه همه جانبه با ویروس کرونا کار بسیار سخت و طاقت فرسایی را انجام داده ایم و بعد از چهار ماه تلاش، مدیریت و مقاومت توانسته ایم در میان استان‌های قرمز قرار نگیریم.

وی بیان کرد: با وجود تأسیس پنج آزمایشگاه و نمونه گیری در بالاترین سطح، بزرگترین عملیات غربالگری نسبت به جمعیت استان در کشور را در برنامه کاری خود دادیم که جز استان‌های برتر کشور بوده ایم.

نیکبخت تصریح کرد: برای کنترل و مهار بیماری از روش‌های مختلفی استفاده کرده ایم و مردم نیز باید با توجه به سنت‌های اجتماعی که به عنوان فرهنگ در بین خود دارند از اجتماعات بپرهیزند، نیروی انتظامی نیز کماکان در عرصه حضور دارد و برای سلامت مردم باید مراسم‌ها و اجتماعات شلوغ را کنترل کند تا همگی بتوانیم در این عرصه مانند چند ماه گذشته عمل کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: لذا باید با کرونا باید زندگی کنیم تا زمانی که واکسن آن پیدا شود و بهترین راه مبارزه با آن پیشگیری و استفاده از اقلام محافظتی است.

46

کد خبر 1397347

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =