بهسازی راه‌های روستایی نیازمند ۹۰۰میلیارد تومان اعتبار است

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: بهسازی و ترمیم راه‌های روستایی استان به بیش از ۹۰۰میلیارد تومان اعتبار نیازمند است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ جواد حق لطفی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین در نشست با اعضای شورای اسلامی استان قزوین گفت: استان قزوین بیش از پنج هزار کیلومتر راه روستایی دارد که ۵۷درصد آن آسفالت و بقیه خاکی و شوسه است.
او اضافه کرد: برای ترمیم و آسفالت ۷۰۰ کیلومتر از راه‌های خاکی این استان که عمدتا روستاهای با بیش از بیست خانوار را تشکیل می‌دهند ۴۵۰میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
به گفته حق لطفی سال گذشته ۲۱میلیارد تومان موافقت نامه  برای این منظور ابلاغ شد.
او ادامه داد: البته ۳۰درصد راه‌های آسفالته روستایی نیز  به دلیل عمرطولانی آسفالت آنها، تغییرات آب و هوایی، فعالیت معادن و عبور بارهای غیرمجاز نیاز به لکه گیری و بهسازی دارند که برای انجام آن به ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیازمندیم.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای یادآور شد: با وجود تمامی تنگناهای مالی در این زمینه، عملیات اصلاح و بهسازی راه‌های روستایی استان در هیچ مقطعی از سال لحظه ای متوقف نشده و همواره نیز تلاش کرده ایم تا با استفاده از امکانات موجود و با برنامه ریزی های به عمل آمده از سوی این اداره کل اجرای عملیات بهسازی، زیرسازی و روکش آسفالت راه های مورد نیاز را با کمترین هزینه پیش ببریم. 
حق لطفی، توسعه روستاها را مبتنی بر ایجاد زیرساخت های ارتباطی از جمله احداث راه دانست و اظهارکرد: در صورت تغییر نگاه در حوزه توزیع اعتبارات راه‌های روستایی و توجه ویژه به فصل حمل و نقل در کمیته برنامه ریزی شهرستانها به طور قطع شاهد سرعت بخشیدن به سایر خدمات در این مناطق هستیم.
او همچنین به خسارات سیل به راه‌های این استان اشاره کرد و گفت: در سال گذشته ۲۷میلیارد تومان و امسال نیز ۱۲میلیارد تومان به راه‌ و ابنیه های فنی استان قزوین خسارت وارد کرد که با وجود پیگیری های به عمل آمده هنوز اعتباری جهت جبران خسارت به این استان تخصیص نیافته است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین افزود: ما آمادگی داریم در صورت تخصیص اعتبارات استانی برای ترمیم راه‌های روستایی به همان میزان اعتبار نیز از منابع ملی جهت بهسازی راه‌ها هزینه کنیم.

46

کد خبر 1397449

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =