نظارت بر فرایند ثبت نام دانش آموزان، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و تکریم مراجعین

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان بر نظارت جدی بر فرایند ثبت نام تاکید کرد و گفت: ضمن تکریم مراجعین و ارباب رجوع، ثبت نام دانش آموزان باید با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی صورت گیرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، رشید قربانی در نشست شورای معاونین اداره کل با اشاره به شرایط سال جاری و سناریوهای پیش بینی شده، بر تمهید مقدمات لازم برای آغاز سال تحصیلی جدید در حوزه های مختلف تاکید کرد.
وی با اشاره به احتمال بازگشایی مدارس از شهریور و ضرورت اتمام اقدمات از جمله ساماندهی نیروی انسانی، فضا و تجهیزات و آمادگی برای آغاز سال تحصیلی جدید، اظهار داشت: کلیه فعالیت های مرتبط با بازگشایی مدارس باید تا آخر مرداد ماه ۹۹به پایان برسد.
قربانی از تشکیل کارگروه بهداشت و سلامت در کنار کارگروه های پنجگانه پروژه مهر به منظور آماده سازی مدارس از نظر رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح استان و شهرستان خبر داد و گفت: با عنایت به شرایط امسال، برنامه های بازگشایی مدارس باید با عنوان پروژه شهریور پیگیری و تا شهریور ماه ۹۹کلیه اقدامات به اتمام برسد.
مدیر کل آموزش و پرورش کردستان، فرایند ثبت نام دانش را در آغاز به موقع سال تحصیلی جدید، کلاس بندی و ساماندهی نیروی انسانی موثر دانست و با اشاره به شروع ثبت نام دانش آموزان پایه اول ابتدایی ، از ابلاغ کلیه دستورالعمل های مربوطه توسط معاونت ها و حوزه های مختلف خبر داد.
وی با بیان اینکه در راستای نظارت بر فرایند ثبت نام، ستادی در اداره کل و همچنین چنین شهرستان ها و مناطق به منظور، رصد، پایش و ارزیابی عملکرد مدارس و پاسخگویی به سوالات، شکایات و ... تشکیل شده است، بر نظارت جدی بر روند ثبت نام تاکید کرد و خواستار مدیریت دقیق موضوع شد.
قربانی با تاکید بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی در زمان ثبت نام دانش آموزان، از کلیه عوامل و دست اندرکاران ثبت نام در واحد های اداری و آموزشی خواست با سعه صدر و تکریم ارباب رجوع، به امور مراجعین رسیدگی و فعالیت ها مورد نظارت و ارزیابی قرار گیرد.
وی ثبت سفارش به موقع کتاب های درسی دانش آموزان را با اهمیت دانست و با تاکید بر ضرورت اطلاع رسانی موضوع به خانواده ها و دانش آموزان ، گفت: بر اساس اطلاعیه های صادره، اولیای محترم در موعد اعلام شده نسبت به ثبت سفارش کتاب های درسی دانش آموزان خود اقدام کنند.
قربانی یکی از مشکلات پیش روی کتاب های درسی را، جابجایی دانش آموزان بعد از ثبت سفارش عنوان کرد و گفت: در صورت جابجایی محل زندگی و تحصیل دانش اموزان، باید موضوع اطلاع رسانی شود تا کتاب های درسی به نشانی جدید ارسال شود.
مدیر کل آموزش و پرورش کردستان هم چنین به زمان برگزاری آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی دوره دوم متوسطه نیز اشاره کرد و اظهار داشت: همزمان با سراسر کشور، آزمون ورودی  مدارس نمونه دولتی ۲۰ تیر ماه و آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان ۲۷تیر ماه در استان برگزار می شود.
وی در بخش پایانی سخنان خود به وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان و به خصوص شهر سنندج نیز اشاره کرد و خواستار اعمال تدابیر لازم و اجرایی شدن مصوبات ستاد استانی شد و گفت: علاوه بر کارکنان، کلیه مراجعین در زمان حضور در ادارات ملزم به استفاده از ماسک هستند.

46

کد خبر 1397480

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =