اولین فروشگاه مجازی محصولات دامی در قزوین افتتاح شد

اولین فروشگاه مجازی(آنلاین) محصولات دامی، کشاورزی و صنایع دستی روستایی استان در بخش مرکزی قزوین روستای الولک با اشتغالزایی ۵نفر مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ صدیقه ربیعی، مدیر کل امور بانوان استانداری قزوین در مراسم افتتاح اولین فروشگاه مجازی(آنلاین) محصولات دامی، کشاورزی و صنایع دستی روستایی استان در روستای الولک گفت: در حوزه زنان روستایی به ویژه در زمینه اشتغال پایدار خلاهایی دیده می شد، در این راستا برای ایجاد اشتغال و حمایت از زنان و با توجه به اینکه قزوین قطب کشاورزی این طرح مورد حمایت قرار گرفت.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: با تولید ۸۰درصد صنایع دستی توسط زنان روستایی نقش بانوان در اقتصاد بسیار تعیین کننده است.
ربیعی اظهار کرد: زنان روستایی نقش بسزایی در بهبود رونق تولید، ارتقای امنیت غذایی، توسعه روستایی، بهبود وضعیت کشاورزی و در نهایت توسعه پایدار کشور دارند.
او گفت: بازنگری در رویکرد سنتی و توجه به روش های نوین در اشتغال بانوان روستایی ضروری است و با توجه به ظرفیت های مختلف استان در بخش کشاورزی و محصولات باغی می توان به توسعه اشتغال پایدار  بیشتر کمک کرد.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین یادآورشد: با ایجاد زیرساخت های مناسب و حمایت های لازم از ظرفیت های زنان روستایی، می توان تحولی بزرگی در حوزه اشتغال این گروه که نیمی از نیروی انسانی فعال در مناطق روستایی است ایجاد کرد.  
این مقام مسئول گفت: ایجاد و توسعه چنین اشتغال هایی زمینه مهاجرت معکوس را فراهم می کند و در این راستا واسطه ها از میان برداشته شده و می توان در سطح استان و فرا استانی محصولات خود را به فروش برسانند.

46

کد خبر 1397498

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =