جهش تولید صرفا با افزایش تولید کارخانجات محقق نمی شود/ لزوم توجه به تولید ماشین آلات و مواد اولیه کارخانه ها در داخل

نماینده ولی فقیه در استان یزد در دیدار رئیس شورای هماهنگی بانکهای استان یزد با وی، با بیان اینکه جهش تولید صرفا با افزایش تولید کارخانجات محقق نمی شود گفت: لزوم توجه به تولید ماشین آلات و مواد اولیه کارخانه ها در داخل تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ آیت الله محمدرضا ناصری یزدی با تاکید بر اینکه جهش تولید به این معنی نیست که صرفا از کارخانه ها حمایت کنیم تا محصولاتشان را بیشتر تولید کنند اظهار داشت: تحقق شعار سال در صورتی امکان پذیر است که ما در کنار افزایش تولیدات موجود به تولید مواد اولیه و تجهیزات و ماشین آلات کارخانه ها توجه ویژه ای داشته باشیم.
وی با تاکید بر اینکه ایران در هر کاری به نیروهای نخبه داخلی تکیه کرده موفق بوده عنوان کرد: توجه به تولید و خودکفایی در عرصه های مختلف به ویژه قطعه سازی و تامین ماشین آلات را ما خیلی دیر شروع کردیم ولی همین الان هم باید با جدیت تلاش کنیم تا در زمان مناسب به خودکفایی دست پیدا کنیم.
نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه در طول سال های گذشته مقام معظم رهبری به صورت بسیار جدی بر روی تولید و اقتصاد مقاومتی تاکید کردند گفت: امروز همه متوجه شده اند که راهکار برون رفع کشور به غیر از اقتصاد مقاومتی که همیشه مورد تاکید رهبر معظم انقلاب بوده نیست.
ناصری یزدی ادامه داد: ما حتی در پرداخت تسهیلات هم باید شرطی مبنی بر استفاده از ظرفیت نیروهای نخبه و شرکت های دانش بنیان داخلی داشته باشیم و حداقل بخشی از نیاز کارخانه باید با تکیه بر ظرفیت این نیروها و شرکت های داخلی تامین شود.
امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه استعداد و هوش جوانان ایرانی بسیار بیشتر از جوانان کشورهای دیگر است گفت: تنها باید باور کنیم که هیچ کشوری قرار نیست مشکلات ما را حل کند و اگر به نخبگان داخلی به ویژه فعالان شرکت های دانش بنیان تکیه کنیم و از ظرفیت آنها استفاده کنیم، تمام مشکلات کشور برطرف می شود. 
وی به شرایط شیوع کرونا و مشکلات اقتصادی که به وجود آمده اشاره کرد و افزود: قطعا پس از شیوع کرونا و در همین ایام با مشکلاتی روبرو می شویم که یکی از مهمترین آنها اشتغال است و باید برای همه آنها برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم.
نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه در ارتباط با اشتغال یکی از مهمترین عرصه هایی که می توان مشکل کشور را به راحتی رفع کرد، عرصه پوشاک است گفت: الان بسیاری از بازار پوشاک ایران در دست کشورهایی از جمله چین و ترکیه است و تولید کنندگان داخلی از واردات و قاچاق پوشاک ضربه های سنگینی می بینند.
ناصری یزدی با تاکید بر اینکه اگر هر ایرانی در طول سال تنها به ۴ قطعه پوشاک نیاز داشته باشد، بیش از ۳۲۰ میلیون قطعه پوشاک نیاز داریم گفت: برای تولید این تعداد پوشاک می توان با راه اندازی کارگاه های کوچک و خانگی، برای چند میلیون ایرانی اشتغال ایجاد کنیم.
امام جمعه یزد با بیان اینکه کشوری مثل چین اقتصاد خود را به وسیله همین کارگاه های کوچک و مشاغل خرد تقویت کرد گفت: زمانی که ما در تولید پوشاک خودکفا شدیم و برای تامین پارچه نیاز به افزایش تولید پیدا می کنیم و می توانیم در این عرصه هم ده ها هزار فرصت شغلی ایجاد کنیم و به این ترتیب به وسیله همین صنعت پوشاک و صنایع وابسته، بیش از ۱۰ میلیون فرصت شغلی در کمترین زمان ممکن به وجود آوریم.

48

کد خبر 1397524

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =