۰ نفر
۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۰
محدودیت پروازهای خارجی رفع می شود

رییس سازمان هواپیمایی از ورود پروازهای جدید به کشور خبر داد و گفت: با امضای موافقتنامه‌های بهداشتی بین کشورها در زمینه جلوگیری از شیوع کرونا ، محدودیت پروازهای خارجی رفع می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری، علی عابدزاده روز سه شنبه در حاشیه بازدید مسئولان کشوری و استانی از فرودگاه بین المللی پیام که به مناسبت توسعه پروازهای این فرودگاه انجام شد، اظهار کرد: فرودگاه پیام در حوزه پرواز باری قدمت طولانی دارد.

وی با اشاره به توسعه پروازهای مسافری فرودگاه پیام، گفت: برخی شرکت‌های هواپیمایی نیز پذیرفته اند که پرواز از فرودگاه پیام داشته باشند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با توجه به اینکه تعدادی هواپیمای وارد کشور می‌شود، افزود: از ظرفیت هواپیماهای جدید در فرودگاه پیام استفاده خواهد شد.

عابدزاده همچنین تاکید کرد که برای برقراری پرواز از فرودگاه پیام به شهرهای مشهد، اهواز و کیش موافقت شده است.

وی با اشاره به فشارهای سنگین آمریکایی درباره محدودکردن ارائه اطلاعات فنی و عملیاتی به شرکت‌های هواپیمایی ایرانی، گفت: این در حالی است که نیروهای متخصص داخلی به موفقیت‌های خوبی در حوزه تعمیر موتور رسیده و توانسته اند که قسمت‌های گرم و پیچیده موتور را با تکنولوژی مناسب تعمیر کنند.

بویینک و ایرباس قطعات یدکی هواپیماهای ایرانی را تعمیر نمی‌کنند

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با تاکید بر اینکه شرکت‌های بوئینگ و ایرباس قطعات یدکی هواپیماهای ایرانی را تعمیر نمی‌کنند، گفت: به توان طراحی این قطعات دست پیدا کرده ایم و می‌توانیم این قطعات را به خوبی بسازیم.

عابدزاده افزود: در بخش هوایی و در حوزه فنی و ساخت قطعات حرف برای گفتن داریم و در آینده‌ای نه چندان دور به انقلاب مهندسی و تکنیک در حوزه هوایی می‌رسیم.

به گفته عابدزاده هماهنگی‌های لازم با کشور سازنده هواپیما، موتور و یا کشورهایی که به هر دلیلی در این موضوع نامی از آنها هست، انجام شده است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری به محدودیت‌های پروازی با توجه به شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: محدودیت های پروازی رو به کاهش است.

عابدزاده با بیان اینکه در شرایط سخت کنونی بسیاری از کشورها فرودگاه‌ها را بستند، افزود: در بسیاری از کشورهای دنیا پروازهای خارجی به حداقل رسید که این میزان در برخی کشورها به دو تا سه درصد رسید.

وضعیت پروازهای داخلی در ایران مناسب است

وی با تاکید بر اینکه پروازهای خارجی به تدریج رفع محدودیت می‌شود، گفت: شرکت‌های خارجی اکنون منتظر هستند تا پروتکل‌های بهداشتی میان کشورها امضا و توافق‌ها صورت گیرد تا بتوانند مسافران را طبق پروتکل‌های خاص بهداشتی و پزشکی جا به جا کنند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به اینکه وضعیت پروازهای داخلی در کشور خوب است، گفت: اگر تلاش‌های وزارت بهداشت و درمان در خصوص کنترل کرونا به نتیجه برسد به یقین در پروازهای داخلی رشد بهتری خواهیم داشت.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1397576

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =